Královna Kapeska je volným pokračováním velmi úspěšného, divácky oblíbeného, autorského muzikálu Kapka medu pro Verunku, který navštívilo více než 120.000 diváků. Opět se vydáme na pohádkový ostrov, kde půjde ale tentokrát o záchranu života Kapesky, Královny přírodních sil, a budeme všichni doufat, že KTS, Kates, Král temných sil, svůj boj o ovládnutí světa prohraje, a že všechno dobře dopadne, jak se na správnou pohádku sluší a patří.

V dnešní době je na domácí scéně muzikálů hodně a divák má na výběr z mnoha domácích i zahraničních / licencovaných děl. Proto je nezbytné, aby nově vznikající muzikály byly dokonalé v každém detailu. Je potřeba mít výborné autory (příběh, hudba, texty), režiséra, mistra zvuku, experta na scénu a světla a hlavně vynikající herce, zpěváky i tanečníky. Dali jsme dohromady opravdu ty nejlepší z nejlepších. Všechno musí do sebe správně zapadnout, abychom získali unikátní muzikálové dílo v každém ohledu. Kapka medu pro Verunku takto unikátní byla a my pevně věříme, že její pokračování „Královna Kapeska“ bude stejně úspěšné,“ říká producentka Lenka Pixová.

Slavnostní premiéra se uskuteční 7. března 2018 v 19 hod. v Divadle Hybernia v Praze. Za vznikem „Kapesky“ stojí sehrané scénáristické duo manželů Aleny a Jana Pixových, hudbu složil Tomáš Beran, texty písní pak Kristýna Pixová. Režie se ujal Juraj Čiernik s pomocnou režisérkou Ivanou Korolovou, choreografii má na starost Petra Parvoničová. Ale tím není výčet profesionálů vyčerpán, musíme zmínit také Pavla Dautovského (světelný design), Petra Ackermana (zvukový design), Martina Černého (scéna), Evženii Rážovou (kostýmní výtvarnice).

Osoby a obsazení:

Královna Katka – Genny Ciatti / Gabriela Partyšová

Král Mirek – Miroslav Hrabě / Jan Vlas

Královna Bětka – Gabriela Urbánková / Tereza Kripnnerová

Král Honza – Felix Slováček jr. / Martin Sochor

Lesanka – Michaela Nosková / Vendula Příhodová

Vodník – Petr Macháček / Lukáš Randák

Čarodějnice – Markéta Zehrerová / Michaela Zemánková

Maxižvýk – Michal John / Filip Hořejš

Čert Bohouš – Jiří Zonyga / David Bouša

Čert Ambrož – Juraj Čiernik / Richard Pekárek

Čert Cyril – Lukáš Adam / Jan Fanta

Princezna Bětka – Kateřina Průšová / Eliška Friedrichová

Princ Mirek – Jan Franc / Richard Mašata

Princ Honzík – Miloslav Frýdl / Radek Raděj /Filip Vlastník

Princezna Verunka – Lucie Pokorná / Agáta Tandlerová

Popelka – Matylda Bartůňková / Alžběta Brzoňová

Zlatovláska – Rozálie Mühlová / Adéla Naumovičová / Adéla Vágnerová

Vodníček – Jan Musil / Radek Raděj / Filip Vlastník.