Muzikálovému žánru se na zámku Hluboká tradičně daří. Divadlo Hluboká nad Vltavou zde v produkci Mgr. Zdeňka Pikla s obrovským úspěchem v minulých letech uvedlo muzikály Jedna noc na Karlštejně a Romeo a Julie, takže logicky dozrál čas k projektu ještě významnějšímu – na začátku prázdnin bude mít na nádvoří zámku světovou premiéru nový původní muzikál Casanova, který přímo pro zmíněnou produkci píše hudební skladatel Zdeněk Barták s libretistou Petrem Markovem. O hudební aranže a pořízení nahrávky se postará Daniel Barták. Režie se opět ujímá člen opery DJKT Plzeň David Cody, hudebního nastudování dirigent Jihočeského divadla v Českých Budějovicích Martin Peschík, tým nově doplňuje významná tanečnice a choreografka Petra Parvoničová.

Jak nám sdělil producent a zároveň herec Zdeněk Pikl, společně s autory sází na přitažlivost životních osudů titulního hrdiny:
“Jméno Casanova, stejně jako Don Juan, je synonymem pro dobyvatele ženských srdcí. Kdyby náš muzikál líčil pouze jeho milostné avantýry, mohla by to být pěkná nuda. My ale chceme v Casanovovi vidět především galantního muže ze staré školy, který ženy nevyužíval pouze pro svou rozkoš, ale spíš jako mecenášky, přímluvkyně, a často dokonce jako zdroj cenných informací, ze kterých těžil jako diplomat a špión. Příběh se odehrává na sklonku jeho života, kdy působil jako knihovník na Duchcově. Dopisoval si a “diskutoval” tam odtud o politice a filosofii s největšími osobnostmi své doby, jakými byli například Voltaire, Jean – Jacques Rousseau, carevna Kateřina Veliká a další. Byl autorem dvaatřiceti knih, dokonce snad i fantastického románu “Cesta do středu Země”, který mu s velkou pravděpodobností “šlohnul” Jules Verne. Přesto se dokázal proslavit až svojí autobiografií “Historie mého života”, kterou sepsal právě na Duchcově. A tato Casanovova cesta ke slávě bude hlavním motivem našeho komediálně laděného muzikálu,” vysvětluje Zdeněk Pikl.

KONKURZ

Divadlo Hluboká nad Vltavou v produkci Mgr. Zdeňka Pikla (producent úspěšných muzikálů Romeo a Julie a Jedna noc na Karlštejně) vyhlašuje konkurz do sólových rolí a rolí v company světové premiéry muzikálu Petra Markova a Zdeňka Bartáka CASANOVA. Muzikál bude uváděn celý červenec a srpen 2012 na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou.

Režie: David Cody
Hudební nastudování: Martin Peschík
Choreografie: Petra Parvoničová

První kolo konkurzu se uskuteční v sobotu 21. ledna a v neděli 22. ledna 2012 vždy od 11.00 do 18.00 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Hluboká nad Vltavou.

PODMÍNKY PŘIHLÁŠENÍ:

– muži a ženy ve věku 15 – 65 let

– chlapci a dívky ve věku 9 – 14 let

– pěvecké, taneční a herecké zkušenosti

– 2 písně odlišného charakteru
(korepetitor i zvukař budou k dispozici – noty, nebo hudební podklad na CD)

– 1 libovolný monolog z obecně známých divadelních her

– součástí konkurzu je i taneční část

Přihlášku, umělecký životopis a aktuální fotografii zašlete nejpozději do 15. ledna 2012 na email: info@casanova-muzikal.cz

Do 5ti dní od přijetí přihlášky budete vyrozuměni na Váš e-mail o datumu a hodině Vašeho konkurzu.

Ilustrační foto: Vítězslav Sladký a archiv autora