Populární původní český muzikál Tři mušketýři z dílny Michala Davida, Lou Fanánka Hagena a Libora Vaculíka se opět vrátil na scénu pražského muzikálového divadla Hybernia.

“Jeden za všechny, všichni za jednoho!” Kdo by neznal slavný román Tři mušketýři Alexandera Dumase, který se stal podkladem pro muzikál, jenž měl premiéru 18. listopadu 2004 v Divadle Broadway. V současnosti se jedná už o jeho druhý jevištní návrat – v roce 2008 se muzikál přestěhoval do Hybernie. Mezitím se s úspěchem hrál také na Slovensku a v jihokorejském Soulu. Netradiční používání projekcí, které se promítají přímo na účinkující, přes 200 kostýmů, mobilní scéna plná překvapení, kombinace Černého divadla a Laterny Magiky – to jsou všehno atributy, na které producenti spoléhají i tentokrát.

Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. stol, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel pevně v rukou kardinál Richelieu.
Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Ve snaze zkompromitovat královnu Annu povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda – vévodu z Buckinghamu do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny, a ta usvědčena z vlastizrady. Buckhinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka. Rozlobený Richelieu degraduje šéfa policie Rocheforta a vymyslí lest. Přemluví krále, aby na počest Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance.
Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc – d’Artagnan. Miluje Constance, rád by se stal mušketýrem. Za doprovodu svých přátel Athose, Porthose a Aramise cestuje do Anglie. Úkol je jasný – přivést co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu.
Richelieu pověří Milady, aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se tak přívěsků. Milady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti a vžene jej do náruče smrti. I Constance umírá její rukou. Milady je však odhalena a popravena.
D’Artagnan vrací královně Anně přívěsky. V náhodném souboji zabíjí Rocheforta a Richelieu mu nabízí právě po něm uvolněné místo šéfa policie. D’Artagnan však odmítá. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem, což mu královna ráda splní.

Osoby a obsazení:

D´Artagnan: Bastien Alan, Beroun Tomáš, Fric Zbyněk
Athos: Kolář Petr, Vojtek Josef
Aramis: Bernáth Juraj, Holub Jaromír
Porthos: Helekal Jiří, Hložek Stanislav, Semelka Lešek
Mylady: Absolonová Monika, Fišarová Radka, Schneiderová Sylva
Královna Anna: Finková Linda
Constance: Trvalcová Zdenka, Vaňková Šárka, Procházková Markéta
Richelieu: Josef Bohouš, Trapl Tomáš, Vojtko Marian
Rochefort: Pošta Martin, Savka Tomáš
Buckingham: Bartůněk Tomáš, Kollár Dušan, Maxa Martin
Král Ludvík XIII.: Březík Jiří, Semelka Lešek
Planchet: Kuželka Jan, Pečený Petr, Háma Aleš
Bonacieux: Wehrenberg Jakub, Kuželka Jan, Vyskočil Ivan

Foto: Martin J. Polák (snímky ze zkoušek muzikálu laskavě poskytla produkce muzikálu Tři mušketýři)

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal