Populární muzikál hudebního skladatele Michala Davida, textaře Lou Fanánka Hagena a libretisty Libora Vaculíka Tři mušketýři se na deset představení opět vratí v dubnu na scénu pražského Divadla Broadway, a to v termínu od 11. do 21.4. 2013. Jeden z nejznámějších románů vůbec, slavní Tři mušketýři Alexandera Dumase, se stal podkladem pro multivizuální představení, které má šanci zaujmout diváky všech generací. Netradiční používání projekcí, které se promítají přímo na účinkující, přes 200 kostýmů, mobilní scéna plná překvapení, kombinace Černého divadla a Laterny Magiky – to jsou všechno atributy, které okouzlují publikum už od premiéry v roce 2004.

Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. stol, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel tedy pevně v rukou kardinál Richelieu.
Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Ve snaze zkompromitovat královnu Annu povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda – vévodu z Buckinghamu do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny, a ta má být usvědčena z vlastizrady. Lordovi Buckhinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka. Rozzlobený Richelieu degraduje šéfa policie Rocheforta. Vymyslí lest. Přemluví krále, aby na počest Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance.

Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc – d’Artagnan. Miluje Constance a rád by se stal mušketýrem. Za doprovodu svých přátel Athose, Porthose a Aramise cestuje do Anglie. Úkol je jasný – přivést co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu.
Richelieu pověří Milady, aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se sama přívěsků. Milady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti a vžene ho do náručí smrti. I Constance umírá její rukou. Je však odhalena a ve spravedlivém soudu, kterému předsedá její bývalý manžel – Athos, popravena.
D’Artagnan vrací královně Anně přívěsky. V náhodném souboji zabíjí Rocheforta a Richelieu mu nabízí právě po něm uvolněné místo šéfa policie. D’Artagnan odmítá. Královna plní přání svého manžela – přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává d´Artagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání – stát se mušketýrem.

V hlavních rolích:

D´Artagnan: Bastien Alan, Beroun Tomáš, Fric Zbyněk
Athos: Kolář Petr, Vojtek Josef, Vojtko Marian
Aramis: Bernáth Juraj, Holub Jaromír
Porthos: Helekal Jiří, Hložek Stanislav
Mylady: Bartošová Alžbeta, Schneiderová Sylva
Královna Anna: Finková Linda, Fišarová Radka
Constance: Procházková Markéta, Trvalcová Zdenka
Richelieu: Josef Bohouš, Trapl Tomáš, Vojtko Marian
Rochefort: Pošta Martin, Spilka Ladislav
Buckingham: Bastien Alan, Kollár Dušan
Král Ludvík XIII.: Březík Jiří, Semelka Lešek
Planchet, Bernáth Juraj, Wehrenberg Jakub
Bonacieux: Dušek Zdeněk, Wehrenberg Jakub, Vyskočil Ivan

Foto: Produkce Divadla Broadway