Věřil tomu už málokdo – že se slavný francouzský muzikál hudebního skladatele Gérarda Presgurvice někdy vrátí na pražská jeviště. Po jeho podzimní premiéře ve Fóru Karlín se odehrálo jen pár repríz, někteří účinkující ve svých nadřených rolích vystoupili jen jednou… Pak se stále dokola reprízy z “technických důvodů” rušily. Důvody byly však spíš než technické finanční. Původní produkce neplnila své závazky, zkazky o odvezených kostýmech a “stávkách” technického personálu patří už mezi divadelníky k evergreenům. Mimochodem, podobně byli herci nedávno podvedeni s koncertním nastudováním Bídníků…

Stále se však hovořilo o tom, že se Romeo a Julie vrátí. To se nakonec skutečně stalo – nejslavnějšího mileneckého páru světa se ujala producentka Ema Krahulíková a muzikál změnil adresu – odstěhoval se do Divadla Hybernia. Nejdříve se uskutečnily dvě veřejné generálky a 16. května pak obnovená premiéra muzikálu. Do konce sezony je v plánu ještě deset repríz, další pak na podzim. Téměř beze změny zůstává také herecké obsazení, které doplnil například Daniel Hůlka, který ztvárnil roli hraběte Kapuleta. V hlavních rolích vystupují A. Gabrišová, T. Navrátilová, V. Skalová, V. Drahokoupil, Š. Klouček, P. Ryšavý, B. Basiková, K. Benešová, T. Beroun, R. Fišarová, Z. Fric, T. Hundža, M. Lhotský, L. Machálková, I. Marešová, L. Jagerčíková P. Pecha, T. Savka, K. Střihavka, A. Slanina, M. Šemík, J. Tenkrát či T. Trapl.

Muzikál Gerarda Presgurvice patří celosvětově mezi největší muzikálové hity. Světovou premiéru měl v pařížském Palais de Congres 19. ledna 2001 a ve Francii patří Romeo a Julie k vůbec nejúspěšnějším muzikálům. Uspěl nejen před pařížským publikem, ale také během turné (Orléans, Le Mans, Caen, Rouen, Amnéville, Grenoble, Lyon, Montpellier, Marseille, Nice, Bordeaux, Pau) a následně pak ve Švýcarsku i Kanadě. Anglická produkce spatřila světlo světa v roce 2002 v Londoner Picadilly Theatre Premiere, kde se však dílo hrálo jen několik měsíců. Velký úspěch naopak sklidil muzikál v Budapešti a Moskvě. Proslavila se i vídeňská inscenace v Raimund Theateru, kde si zahrála i slovenská muzikálová herečka a častý host Městského divadla Brno Zuzana Mauréry (Monteková). Presgurvicova verze také vyšla na více než dvaceti různých nosičích.