Poté, co Daniele Šinkorové nevyšel divadelní návrat prostřednictvím neúspěšného multimediálního muzikálu Naháči, který byl v Praze stažen po několika reprízách z repertoáru, čeká známou divadelní a televizní herečku jistě daleko vydařenější comeback – od února příštího roku bude vystupovat v Plzni v hlavní ženské roli v připravované show Dirty Rotten Scoundrels (muzikál se bude hrát pod českým názvem Prodavači snů aneb Prohnaní, prolhaní lumpové). Tuto zprávu nám potvrdil šéf souboru muzikálu a operety DJKT Plzeň Roman Meluzín. Samozřejmě přidáváme i kompletní obsazení dalších rolí. Staršího z dvojice “světových” podvodníčků si zahraje přední sólista zdejšího souboru Jiří Untermüller, v úloze jeho kolegy a soka Freddyho Bensona se budou střídat domácí hvězda Bronislav Kotiš s Janem Křížem, jenž už má v Plzni početnou skupinu fanoušků díky účinkování v muzikálech Kniha džungle, Řek Zorba a Spamalot.

Devětatřicetiletá nitranská rodačka Daniela Šinkorová se vlastně vrací “na místo činu”. Ještě před tím, než se stala známou muzikálovou a televizní hvězdou, totiž nastudovala v plzeňském divadle roli Sally Bowles v světoznámém muzikálu Kabaret. Sama na tuto zlomovou úlohu v rozhovoru s Ivanem Rösslerem vzpomíná:
“Plzeň pro mne navždy zůstane srdcovou záležitostí – režisér Roman Meluzín si mě v roce 2004 vyhlédl do role Sally Bowles v Kabaretu, já jsem vstoupila do Divadla Josefa Kajetána Tyla, kde jsem potkala hodně skvělých a „lidských“kolegů a i díky nim jsme stvořili představení, za které jsem byla oceněna Cenou Thálie. A tak od té doby plzeňské diváky považuji za „své“. Plzeň jsem ale stihla „objevit“ i jinak – mám ráda její řeky, krásná romantická zákoutí a spoustu dobrých hospůdek, kde skvěle vaří,” říká Daniela Šinkorová, která se pak stala téměř nesmrtelnou díky úloze doktorky Gity Petrové v populárním seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Titulem Dirty Rotten Scoundrels chce režisér Roman Meluzín navázat na úspěch muzikálu Monty Python’s Spamalot. Chcete-li tedy vidět souboj dvou podvodníků na jednom písečku na vlastní oči, či se těšíte na setkání domažlického turisty s Michaelem Schumacherem, musíte si do konce února počkat na premiéru!

Jeffry Lane – David Yazbek:
PRODAVAČI SNŮ aneb Prohnaní, prolhaní lumpové

Překlad a české texty: Adam Novák
Režie: Roman Meluzín
Dirigenti: Pavel Kantořík, Jiří Petrdlík
Choreografie: Aneta Antošová
Scéna: Daniel Dvořák
Kostýmy: Dana Svobodová
Dramaturgie: Jiří Untermüler

Osoby a obsazení:
Lawrence Jameson: Jiří Untermüller
Freddy Benson: Bronislav Kotiš / Jan Kříž
Muriel: Stanislava Topinková Fořtová
Andre Thibault: Jan Kaštovský / Radek Štědronský Shejbal
Jelena Alexandrovna: Veronika Veselá / Lucie Zvoníková
Christine Colgate: Daniela Šinkorová / Petra Vraspírová (studijní úkol)
Reneé a další: Jana Tesařová
Lenore a další: Venuše Dvořáková
Sophia a další: Hana Spinethová
Krupiér a další: Martin Šefl
Průvodčí a další: Petr Potužník
Číšník a další: Milan Čtvrtník
Gepard a další: Petr Dudás
Žena a další: Kristýna Bečvářová
Jiná žena a další: Mariana Krpejšová
Michael Schumacher a další: Jan Kaleja
Kozačka a další: Simona Lebedová
Turista z Bavorska a další: Václav Kolář
Turista od Domažlic a další: Evžen Engler
Turistka z Horní Falce a další: Monika Opalecká
a company

Premiéra na scéně Velkého divadla v Plzni 25. února 2012.

Ilustrační foto:muzikálu
1) Logo Dirty Rotten Scoundrels
2) Archiv Daniely Šinkorové
3) Josef Hrubý – Jan Kříž jako Robin Hood

DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň