Divadlo J.K. Tyla v Plzni se před časem vrátilo ke konceptu oblíbených nedělních matiné a pravidelně zve do foyeru Velkého divadla oblíbené vokalisty, instrumentalisty i různá pěvecká sdružení. Tato neděle 11. dubna bude patřit muzikálu – od půl jedenácté tu vystoupí jedni z nejpopulárnějších českých zpěváků Jan Ježek a Stanislava Fořtová Topinková s recitálem SETKÁNÍ S THÁLIÍ. Oba umělce doprovodí klavírista Jiří Pazour a těšit se můžeme na tento program:

J. Herman: Hello, Dolly – „Hello, Dolly“
M. Leigh: Muž jménem La Macha – „Za svou pravdu se bít“
L. Bernstein: West Side Story – „Jdem tmou“
C. M. Schönberg: Les Misérables – „Otče náš…“
C. M. Schönberg: Les Misérables – „Knížka snů“
R. Rodgers: Carousel – „Kdo vzlétá, nejde sám“
J. Kander: Kabaret – „Svatební“
F. Loewe: My Fair Lady – klavírní improvizace na „Dostihy v Ascottu“
F. Loewe: My Fair Lady – „Touhle ulicí…“
J. Styne: Funny Girl – „People“
C. Porter: Kiss me, Kate – „Mám tě rád“
G. Gershwin: klavírní improvizace na melodie G. Gershwina
J. Herman: Hello, Dolly – „Chvíle“
A. L.Webber: Fantom Opery – „Párkrát mlčet”
B. Lane: Divotvorný hrnec – „S čertem si hrát“

Jan JEŽEK

Představovat Jana Ježka našim čtenářům je zřejmě nošením dříví do lesa. Rodák ze západočeského Sokolova vystudoval hudebně – dramatické oddělení Státní konzervatoře v Praze v roce 1980. Ještě jako student vstoupil do angažmá v plzeňské operetě, kde setrval téměř deset let a odehrál 1380 představení v 42 inscenacích. Poté se stal předním sólistou Hudebního divadla Karlín. V roce 1992 se Janu Ježkovi dostalo příležitosti ztvárnit hlavní postavu Jeana Valjeana v muzikálu Les Misérables, jehož česká verze byla uváděna na scéně Divadla na Vinohradech v Praze. K ní se pro obrovský úspěch vrátil ještě po letech v GoJa Music Hall a aktuálně na scéně Městského divadla v Brně. Počátkem 90. let vstoupil do světa opery a ztvárnil postupně několik stěžejních postav tenorového oboru – Števu v Její pastorkyni, Alfreda v Traviatě, Jeníka v Prodané nevěstě či Waltera v Tannhauserovi. Krom muzikálových, operetních a operních aktivit vystupuje koncertně Jan Ježek nejčastěji se svojí dlouholetou jevištní partnerkou Pavlou Břínkovou, přičemž počet jejich společných vystoupení už překonal magickou hranici 500. V letech 1997 – 2000 byl uměleckým šéfem souboru operety a muzikálu Divadla J.K.Tyla v Plzni a od roku 2000 pořádá operní festival Loketské kulturní léto, za nějž převzal v roce 2007 cenu Jednoty hudebního divadla za Nejlepší operní počin roku 2006. Debutuje jako režisér Veselou vdovou v Moravském divadle v Olomouci. V současné době jej můžeme vidět v rolích mimořádně širokého repertoáru na scénách Hudebního divadla Karlín, Divadla J.K. Tyla Plzeň, Městského divadla Brno, Národního divadla v Praze a dalších divadel.

Stanislava FOŘTOVÁ – TOPINKOVÁ

Stanislava Fořtová vystudovala sólový zpěv na Státní konzervatoři v Praze a absolvovala představením Mamzelle Nitouche v Žižkovském divadla. Od roku 1982 působila v plzeňském divadla a po šesti sezonách odešla společně s Janem Ježkem a Petrem Novotným do Hudebního divadla Karlín, kde hrála například Káču v Divotvorném hrnci, Sugar, Wandu v Rose Marii nebo Funny v muzikálu Funny Girl. Na vrcholu uměleckých sil se vrátila v roce 1994 do Plzně a stala se oporou muzikálového a operetního souboru. Vystoupila ve stěžejních rolích ve Zvonokosech, Pokrevních bratrech, Hello, Dolly!, Zpívání v dešti, Sweet Charity, Kabaretu, Chicagu a mnoha dalších dílech. Dvakrát byla nominována na Cenu Thálie za titulní role v Hello, Dolly a Kiss me, Kate (1997 a 1999), napotřetí ji získala v roce 2003 za úlohu Paní Johnstonové v Pokrevních bratrech. V současné době Stanislava Fořtová vystupuje v muzikálech Chicago, Hledá se muž. Zn.: Bohatý!, Limonádový Joe, Řek Zorba, Zpívání v dešti a připravuje se na úlohu paní Foggové v původním českém muzikálu Cesta kolem světa za 80 dní.

Foto: Pavel Křivánek a archiv Jana Ježka

Další informace o inscenacích DJKT Plzeň a kontakt na prodejce vstupenek naleznete zde:
DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň<