Vražedkyni Velmu Kellyovou ztvárnila ve filmovém zpracování Catherine Zeta – Jones, v karlínském divadle před léty Simona Postlerová v alternaci s Danielou Šinkorovou a plzeňské divadlo mělo donedávna pouze jedinou představitelku této poněkud brutální zpěvačky, hostující Zuzanu Krištofovou – Kolářovou. Její zcela mimořádný výkon byl zjara ověnčen muzikálovou Thálií, poté, co porazila Lucii Bílou, nominovanou za titulní roli v muzikálu Carmen Franka Wildhorna.

Těhotenství Zuzany Kolářové, možná trochu nečekané, postavilo několik produkcí před nelehkou otázku, kým pěvecky a zejména pohybově výborně disponovanou umělkyni v poměrně krátkém čase nahradit. V případě plzeňského Chicaga padla volba na mladou, talentovanou Soňu Borkovou, které právě dostudovává JAMU v Brně a nedávno se stala kmenovou sólistkou souboru muzikálu a operety DJKT v Plzni. S velkým úspěchem už nastudovala ústřední postavu Millie Dillmountové v hudební komedii Hledá se muž. Zn.: Bohatý!, vstoupila do klasické operety Vévodkyně z Chicaga jako princezna Rose Marie a nyní má těsně před premiérou muzikál Sliby chyby, kde bude hrát bez alternace Fran Kubelikovou. Jen pro zajímavost, v pražském Divadle pod Palmovkou se o tuto postavu dělily tři herečky: Činoherní stálice souboru Barbora Valentová, muzikálová opora Městského divadla Brno Hana Holišová a Lucie Černíková, která hrála například Marii ve West Side Story, Cosettu v Bídnících nebo Lízu v The Sound of Music.

Soňa Borková také vystupuje v autorském muzikálu Zdenka Merty a Stanislava Moši Peklo a zpívá v jazzové kapele. A do toho všeho tahle kláda, Velma… Ostatně, Thálie se za nenáročné role nerozdávají. Přes všechny zmíněné okolnosti však mladá a perspektivní umělkyně uspěla a běžný divák zřejmě ani nezaregistroval drobné nedostatky a pochopitelnou nervozitu. Velmi dobře jí vyšla hned první skladba, And All That Jazz, ale také herecké výstupy s Mámou Mortonovou (Stanislava Fořtová) i Billym Flynnem (Bronislav Kotiš). Bezchybné bylo i samotné finále muzikálu. Předpokládám, že až se půjdeme na představení znovu podívat třeba v prosinci, bude ta tam i zatím pochopitelná menší jistota v pohybově i pěvecky nejnáročnější písni „Jak sama dělat to mám,“ kde je důležité rozvrhnout si síly až k potřebné závěrečné gradaci.
Každopádně výkon, který si vzhledem k mládí interpretky zaslouží velkou poklonu, podobně jako excelentní vystoupení Michaely Badinkové v úloze druhé vražednice Roxie Hart. Dařilo se tradičně i Bronislavu Kotišovi, Petru Kuklovi, Jiřímu Untermüllerovi, Stanislavě Fořtové a celému sboru atraktivních vězenkyň, které sklidily aplaus za sugestivní provedení nejznámějšího hitu díla, kterým je “Cell Block Tango.”

Současné obsazení muzikálu:

Velma Kellyová: Soňa Borková
Roxie Hartová: Michaela Badinková, Gabriela Miková
Billy Flynn: Bronislav Kotiš
Annie: Kristina Kloubková Bastienová, Lucie Zvoníková
Liz: Kateřina Šildová
Mona: Betka Stanková
June: Veronika Veselá
Hunyaková: Alexandra Malínská
Máma Mortonová: Stanislava Topinková-Fořtová
Amos Hart: Jan Kaštovský, Petr Kukla
Konferenciér: Jiří Untermüller
Mary Sunshineová: Venuše Dvořáková
Seržant Fogarty: Tomáš Löbl
Fred Casely: Petr Kukla, Jan Kaštovský
Martin Harrison: Roman Krebs
Harry: Radek Štědronský Shejbal
Aaron: Tomáš Löbl

Foto: Pavel Křivánek – Chicago (Stanislava Fořtová – Topinková a Soňa Borková, na druhém snímku Michaela Badinková se Soňou Borkovou)

Kontakt:
DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň