Po velmi krátké mateřské přestávce se ke svým rolím vrátila přední sólistka muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla v Plzni Soňa Hanzlíčková – Borková, která 26. září tohoto roku porodila prvorozenou dceru Emu. Publiku se včera v plné síle a kondici představila v titulní úloze rockové opery Evita. Krom obligátních květin ji fanoušci a kolegové obdarovali během děkovačky několika balíky kojeneckých plen.

Sama Soňa Borková o Evitě říká:
“Vedle Velmy Kellyové v muzikálu Chicago je to druhá role v mém životě, kterou jsem si moc přála zahrát. Když jsem obstála u konkurzu na Evitu, měla jsem velkou radost. Andrew Lloyd Webber napsal opravdu nádhernou hudbu, jejíž zvuk mě fascinuje, forma celozpívaného muzikálu mi vyhovuje. Evita je v konkurenci známých muzikálů hudebně hodně náročná, takže vyžaduje mimořádné nasazení jak ze strany umělců, ale zároveň i od publika. Jsem ráda, že se k Evitě tak brzo vracím a budu mít možnost si jí na scéně plzeňského Komorního divadla pořádně užít.”

Během krátké přestávky, kdy Soňa Borková, provdaná Hanzlíčková, nevystupovala (a jíž řada pravidelných návštěvníků divadla ani nezaznamenala), neztratila nic ze svého umění, ani štíhlé postavy. Vrátila se na jeviště ve vynikající formě pěvecké i herecké, obdivuhodným způsobem zvládla i velmi náročnou choreografii. Její výkon byl naprosto suverénní, od premiéry (prosinec 2011) se zlepšilo i ozvučení inscenace. V dalších velkých rolích vystoupili Roman Říčař (Che), David Uličník (Juan Perón), Martin Hubeňák (Augustín Magaldi) a Petra Vraspírová (Mistress), orchestr dirigoval Pavel Kantořík.

Pro úplnost musíme dodat, že pod čepcem skončila i druhá představitelka Evity Ivana Skálová, která 15. září tohoto roku řekla “své ano” v zahradách buchlovického zámku svému příteli Radkovi Odehnalovi.

Foto: Pavel Křivánek

1) Soňa Hanzlíčková – Borková
2) Ivana Odehnalová – Skálová
(v titulní roli muzikálu Evita s Romanem Říčařem/Che)