Pro titulní roli ve světově proslulé rockové opeře Evita, kterou nově uvádí soubor muzikálu a operety Divadla J.K. Tyla v Plzni od začátku prosince, získal šéf souboru a režisér Roman Meluzín hned dvě vynikající představitelky. Zatímco během premiéry se divákům představila domácí sólistka Soňa Borková, první a druhou reprízu 17. prosince a 4. ledna odzpívala herečka Městského divadla Brno Ivana Skálová. Šestadvacetiletá umělkyně už v této úloze vystupovala na své domovské scéně, kde ztvárnila další významné postavy také v muzikálech Probuzení jara, Hello, Dolly!, Sugar, Mozart! nebo Chicago. Nabídky z Plzně si velmi váží:

„Mým brněnským nastudováním Evity se mi ve třiadvaceti letech splnil velký herecký sen. O tom, že se mi této pocty dostane dvakrát, se mně ani nesnilo. Naštěstí první rozhovor s šéfem souboru probíhal po telefonu, takže se pan Meluzín nemusel dívat na mou spadlou čelist. Musela jsem ale projít řádným konkurzem, na základě kterého jsme se pak domluvili na vzájemné spolupráci,“ vysvětluje Ivana Skálová, jež na jevišti v Plzni potvrdila svůj velký talent. Zatímco Soňa Borková byla pěvecky průraznější zejména v temperamentních písních, jako je Buenos Aires nebo Hleď v dál, Argentino, Skálová excelovala v lyričtějších a herecky vypjatých scénách druhého dějství (Valčík pro Evitu, Měl jsi mě rád), které opatřila příkladným hereckým prožitkem. Každá z plzeňských Evit je jiná, a obě jsou výborné.

V úloze diktátora Juana Peróna dostal 4. ledna poprvé příležitost Roman Krebs, který zmíněnou roli nastudoval jako studijní úkol vedle pražského muzikálového zpěváka a člena populární vokální formace 4TET Davida Uličníka. Ani ten nezůstal pěvecky a výrazově své roli nic dlužen a závěrečné ovace publika si plně zasloužil.

Vítězslav Sladký pro Plzeňský deník ze dne 20. ledna 2012

Foto: Pavel Křivánek

1) Ivana Skálová v titulní roli muzikálu Evita
2) Roman Říčař (Che) a Soňa Borková (Evita)