Klasický americký muzikál Gypsy zazní už zítra v Divadle J.K. Tyla v režii Romana Meluzína a v překladu Pavlíny Hoggard v české premiéře. Hlavní roli ambiciozní matky Rose Hovickové nastuduje dlouholetá sólistka plzeňské operety Stanislava Topinková Fořtová, představitelka mnoha muzikálových postav a držitelka prestižní Ceny Thálie za rok 2003 za roli paní Johnstonové v muzikálu Pokrevní bratři. Přes poměrně krátké angažmá si přízeň plzeňského publika už získala i talentovaná Soňa Borková, která zde nyní patří k nejvytíženějším herečkám – hraje významné role v muzikálech Chicago, Sliby chyby, Hledá se muž. Zn.:Bohatý!, Vévodkyně z Chicaga a Miluju tě, ale… V Gypsy si zahraje jednu z dcer Rose Luisu, pozdější striptýzovou tanečnici Gypsy Rose Lee. Představovat netřeba ani další opory plzeňského muzikálového souboru – Romana Krebse, Jiřího Untermüllera, Jana Kaštovského nebo Radka Štědronského Shejbala. V připravované inscenaci však vystoupí řada mladých adeptů muzikálového řemesla, které plzeňské publikum možná ještě nezná. Takže kdo je kdo v muzikálu Gypsy?

Malvína Pachlová – Luisa
Malvína Pachlová je studentkou Pražské konzervatoře. Hrála vedlejší postavy v několika epizodách známých televizních seriálů a také Ribannu v inscenaci Vinnetou ve Strašnickém divadle. Jednu z hlavních rolí v muzikálu Gypsy získala talentovaná studentka na základě předzpívání v konkurenci zhruba desítky dalších mladých uchazeček. Alternovat bude sólistku muzikálového souboru Soňu Borkovou.

Petra Doležalová – June (2.dcera Rose)
Vystudovala Pražskou konzervatoř, obor hudebně dramatický. Momentálně studuje na Fakultě sociálních věd UK žurnalistiku, ale výrazně se uplatňuje i jako herečka. Pohostinsky vystoupila v několika pražských divadlech a zahrála si i v oblíbených TV seriálech Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí nebo Dobrá čtvrť. Jejím největším úspěchem na poli hudebního divadla je úloha Mladé Evy, kterou hraje s velkým úspěchem v pražské produkci muzikálu Děti ráje.

Tomáš Löbl – Tulsa
Také semifinalista soutěže Česko hledá Superstar Tomáš Löbl se v současnosti výrazně prosazuje v Dětech ráje, kde vystupuje v úloze Mladého Michala. Ačkoli studuje na VŠE podnikovou ekonomii a management, dochází také na hodiny zpěvu na Ježkovu konzervatoř. Propadl hudebnímu divadlu, které jej zcela zaměstnává – v Plzni už hrál například v Koločavě, Uličnici, Knize džungle nebo v muzikálu Hledá se muž. Zn.: Bohatý! Největší role se zatím dočkal v novém muzikálu Karla Šípa a Petra Jandy Ať žije rokenrol, kde vystupuje v hlavní roli hudebníka Ronnyho Konopáska.

Martin Dobíšek – Tulsa
O úlohu zpěváka a tanečníka Tulsy se s Tomášem Löblem podělí Martin Dobíšek, čerstvý absolvent muzikálového oboru na JAMU v Brně. Účinkoval v několika školních projektech a také vystoupil během muzikálového workshopu dramaturgyně a překladatelky Pavlíny Hoggard. Současně nastudoval několik menších rolí v české premiéře muzikálu Mary Poppins (premiéra 20.listopadu 2010 v Městském divadle v Brně).

Petr Ryšavý – L.A.
Herecký talent tohoto studenta Pražské konzervatoře nás překvapil již během castingu do muzikálu Ať žije rokenrol, v němž nakonec získal úlohu jednoho z dvojice policajtů. V Gypsy si zahraje dalšího ze zpěváků a tanečníků.

GYPSY
Libreto: Arthur Laurents
Hudba: Jule Styne
Texty písní: Stephen Sondheim
Překlad a české texty: Pavlína Hoggard
Úprava dialogů: Roman Meluzín

Režie: Roman Meluzín
Dirigent: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík
Choreografie: Pavel Strouhal a Aneta Antošová
Scéna a kostýmy: Ivana Brádková
Dramaturgie: Jiří Untermüller
Sbormistr: Kateřina Studentová

Osoby a obsazení:
Rose: Stanislava Topinková Fořtová
Luisa (dcera Rose, budoucí Gypsy Rose Lee): Soňa Borková, Malvína Pachlová
June (dcera Rose): Petra Doležalová
Herbie: Roman Krebs
Otec Rose: Miloš Stránský
Strýček Žoko: Jiří Untermüller
Weber (ředitel divadla v Dallasu) a další: Jan Kaštovský
Tulsa: Martin Dobíšek / Tomáš Löbl
Yonkers: Petr Dudás
Angie: Oldřich Vojta
L. A.: Tomáš Drobil / Petr Ryšavý
Kringelein (ředitel levného hotelu) a další: Radek Štědronský Shejbal
Slečna Cratchittová a další: Hana Spinethová
Matka a další: Venuše Dvořáková
Tessie Tura: Kateřina Šildová
Mazeppa: Veronika Veselá
Elektra: a další: Jana Tesařová
George a další: Martin Šefl

Premiéra 4. prosince 2010 od 19:00 na scéně Komorního divadla v Plzni.

Foto: Josef Hrubý
1) Rose (Stáňa Topinková Fořtová) spřádá své plány
2) Dětské číslo z muzikálu Gypsy
3) Petra Doležalová ve svém divadlením výstupu
4) Matka Rose (Stanislava Topinková – Fořtová)
5) Petra Doležalová ve světle ramp
6) Hvězda uměleckého striptýzu Gypsy Rose Lee (Malvína Pachlová)

DALŠÍ SNÍMKY Z GENERÁLNÍ ZKOUŠKY MUZIKÁLU GYPSY NALEZNETE VE FOTOGALERII K ČLÁNKU VPRAVO NAHOŘE.

Další informace o inscenacích DJKT Plzeň a kontakt na prodejce vstupenek naleznete zde:
DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň