V rámci Roku české hudby oslavíme 2. března narozeniny skladatele Bedřicha Smetany. Národní divadlo připravilo gala koncert s perličkami z jeho operní tvorby pod vedením světově známých českých dirigentů Roberta Jindry, Tomáše Netopila, Jiřího Rožně a slovenského hosta, Rastislava Štúra a v podání nejlepších českých a slovenských sólistů. Na programu nebudou chybět skladby z oper Prodaná nevěsta, Viola, Dalibor, Braniboři v Čechách, Dvě vdovy, Hubička a další.
Vstupenky na slavnostní koncert budou uvolněny do prodeje od 21. února. 

Smetana Gala 2. března 2024 od 18:30 v Národním divadle. 
Podrobný program a vstupenky najdete zde: https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/smetana-gala-L7x1D3TZRNaZDgIDUN68SQ

Smetana Party, ND Praha
zdroj Národní divadlo Praha

Smetana Party na piazzettě

Pokud se vám nechce zrovna do divadla nebo se na vás náhodou nedostanou vstupenky, nezoufejte! Národní divadlo připravilo přímý přenos koncertu na velkoplošnou obrazovku na piazzettu (nám. Václava Havla). Hudební odpoledne s názvem Smetana Party nabídne přímý přenos slavnostního koncertu, příjemné posezení (v teple u plynových hořáků), studené a teplé nápoje, drobné občerstvení k zakoupení a doprovodný program. Soubor Baletu ND v čele s primabalerínou Nikolou Márovou předvedou salonní lidové tance s názvem Česká beseda, během odpoledne zajímavé hosty a možná přijdou i čtyři dirigenti slavnostního koncertu. Připraveno je 80 míst k sezení a dalších 400 ke stání. Pro každého příznivce české hudby se místo vždy najde. 

Na piazzettu můžete zavítat již ve 14 hod na živé vysílání Českého rozhlasu – Vltava. Mezi hosty moderátorů Daniely Čermákové a Petra Babky budou dirigent Robert Jindra, pěvkyně Kateřina Kněžíková, Robert Jindra, Aleš Březina a Pavel Kosatík. Hudebně pořad doprovodí Lydie Härtelová (harfa) a Mario Mesány (flétna).

Smetana Party 2. března od 14 hodin na piazzettě Národního divadla (náměstí Václava Havla). Podrobný program najdete na našem webu zde: https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/oslava-narozenin-bedricha-smetany-na-piazzette-A8boCqufRdaJsK8_5dJWbA

Při nepřízni počasí se program přesune do prostor bývalého Themosu (budova Nové scény). 

Zdroj Národní divadlo Praha