Před rokem a půl měl v pražském Divadle ABC premiéru nový komediální muzikál pro činoherce s názvem Bedřich Smetana: The Greatest Hits. Autorský projekt zkoumající odkaz českého hudebního velikána, a zejména pak všech jeho oper, vytvořili režisér Petr Svojtka s dramaturgem Jiřím Janků. Nejslavnější Smetanovy melodie nápaditě upravili a nově zaranžovali muzikanti Ivan Hlas s Jiřím Janouchem.

V pondělí 23. září proběhne v Divadle ABC slavnostní křest nového CD Bedřich Smetana: The Greatest Hits s písněmi ze stejnojmenné inscenace v podání herců Městských divadel pražských. Ivan Hlas s Jiří Janouchem si vyhráli zejména s různými hudebními aranžmá. Smetanovy árie tak zní jednou jako reggae, jindy jako rock and roll, song a la Beatles nebo balada ve stylu skupiny Queen. V rámci křtu si diváci budou moci CD zakoupit za zvýhodněnou cenu 100 Kč. Kdo bude kmotrem CD je Tajemství.
Na CD najdou posluchači kromě písní v podání Ivana Hlase, Veroniky Gajerové, Veroniky Kubařové, Romana Říčaře, Zbigniewa Kaliny, Hanuše Bora a dalších. Bonusově posluchači vyslechnou také několik dialogů ze zmíněné hry. Vstupenky na představení se křtem jsou ještě k dispozici.