Velkým koncertem v pražském muzikálovém Divadle Broadway si připomeneme ve středu 25. dubna dvojí výročí legendární švédské skupiny ABBA – od jejího založení uplyne letos 40 let, od ukončení činnosti naopak třicet. Jedna z nejlepších českých a zároveň evropských revivalových kapel Abba Stars proto na prknech zmíněného divadla zazpívá rovnou čtyřicítku písní Abby během koncertu s názvem ABBA SHOW 2012 s podtitulem Od Waterloo až po Thank You For the Music. Poté se show formou turné přesune do dalších českých měst, od Třebíče k Pelhřimovu, do Ostravy, až po Plzeň a Karlovy Vary. O skvělé práci českého revivalu svědčí i fakt, že v roce 2009 získala ABBA STARS první místo v soutěži o Nejvěrnější dvojníky na světě.

Skupina ABBA STARS vznikla v roce 2004 a založil ji Dan Dobiáš, zpěvák, kytarista, manažer, bývalý člen úspěšné skupiny Kečup a klávesista Michal Vaněk, bývalý muzikant z bigbítové skupiny Sifon. Dále ve formaci působí zpěvačky Beatris Todorová a Petra Peterová. “Česká ABBA” vydala již dvě alba a právě chystá třetí CD.

A na co krom notoricky známých písniček se mohou návštěvníci Broadwaye těšit?
Odpovídá lídr skupiny Dan Dobiáš:
“V Divadle Broadway budou mít veřejnou premiéru naše nové kostýmy. Nechali jsme si ušít speciální kimona, která členové švédské skupiny nosili,“ prozrazuje Dan a pokračuje: „Tyto koncerty budou průřezem desetileté kariéry ABBY. Každý rok vydali jedno album, ze všech zahrajeme ty nejznámější hity. Podtitul je odvozen od toho, že Waterloo byla první oficiální písnička skupiny, která ji proslavila. Naopak Thank You For the Music byla poslední, kterou v roce 1982 společně zahráli u piana, než se rozpadli.“
Show bude navíc obohacena o vystoupení tanečnic a programem bude provázet glosátor, který bude vyprávět příběh skupiny ABBA.

Další termíny koncertů:

25.4. Praha, Divadlo Broadway
5.5. Třebíč – náměstí
7.5. Horní Cerekev (Pelhřimov)
8.5. Ostrava
11.5. Plzeň
26.5. Podbořany
29.5. Vyškov
30.5. Otrokovice
31.5. Olomouc

Foto: Archiv ABBA STARS