Ve čtvrtek 12.února navštívila pražskou Tesla Arénu světově proslulá show připomínající slavnou éru švédské skupiny Abba. Scénický koncert navštívilo v Praze bezmála šest tisíc diváků i VIP hostů. V průběhu velkolepé podívané zaznělo během téměř tříhodinového maratónu množství známých hitů, ale i řada méně „profláknutých“ melodií.
Spolu s revivalovou skupinou Waterloo, kterou tvoří mimo jiné i bývalí členové original Abba bandu Ulf Andersson /saxofon/ a Janne Schaffer /guitar/, vystoupil také renomovaný Národní londýnský symfonický orchestr za řízení Matthewa Freemana. Už toto složení slibovalo nebývalý zážitek, vymykající se běžným revivalům, kterých jsou po celém světě desítky, možná stovky. Zanedlouho se do Prahy vrátí také zájezdová verze muzikálu Mamma Mia!, který je postaven na písních Abby.
Abba the Show nabízí podle uznávaných kritiků „nejlepší Abbu od dob samotné Abby“ a dokonalou iluzi koncertů někdejší švédské formace dotváří jak kostýmy, šité podle originálních dobových návrhů, tak velkolepé jevištní efekty. Kdo ze ctitelů někdejší ikony hudebního světa na pražské výstaviště dorazil, rozhodně neodcházel zklamán.

Foto: Autor článku

Další snímky, pořízené exklusivně pro tento magazín, naleznete ve fotogalerii, sekce OSTATNÍ – ABBA THE SHOW.