Jistě vás zajímá, jak pokračují přípravy nového muzikálu Baron Prášil, který bude mít světovou premiéru v Divadle Hybernia 25. února 2010. Už začátkem prosince se rozběhly první čtené zkoušky, kde režisér Filip Renč všechny protagonisty seznámil se svojí režijní koncepcí a představil ve spolupráci s výtvarníkem Šimonem Cabanem i některé moderní scénické efekty. V té době byla také dokončena kompletní nahrávka hudby k muzikálu, kterou zaranžoval Daniel Barták. Za dirigentský pult se postavil zkušený dirigent Ivan Zelenka, který se Zdeňkem Bartákem spolupracuje často: Nahrál již řadu jeho melodií k slavným filmům i seriálům (Hotel Herbich, Zdivočelá země, Slavné souboje či Pěsti ve tmě) a také s ním spolupracoval na muzikálu The Tempest podle námětu W. Shakespeara pro operu v jihokorejském Soulu.

Rovněž se už pilně pracuje na kostýmech z dílny výtvarníka Romana Šolce, který v současnosti patří k nejvyhledávanějším kostýmním návrhářům pražské muzikálové scény. Těsně před vánočními svátky si rozpracované šaty vyzkoušely například herečky Hana Křížková (Evelína) a Sabina Laurinová (Patricie). Že budou slušivé, vidíte i z malé ukázky na fotografii… Jevištní zkoušky začnou v Hybernii naplno od 5. ledna. Natočen byl i spot pro televizní kampaň s ukázkou projekce.

Podle slov producenta Oldřicha Lichtenberga by muzikál Baron Prášil měl být – stejně jako kniha G. A. Bürgera – oslavou lidské fantazie. Fantazie, ve které ti, co ji nemají, často vidí nebezpečné šílenství. Baronovy neuvěřitelné příhody (dělová koule, břicho velryby, příběh sultánova pokladu, historka o jelenovi a třešni, setkání s Vulkánem, průlet zeměkoulí, sultánův harém – zkrátka jakési The Best of Baron Prášil) by měly být navlečeny jako zářivé, výtvarné, trikové, hudební, textové, taneční a pěvecké, korálky na velmi jednoduché, ale o to pevnější niti základního příběhu. Příběhu plného citů, napětí i humoru, ale hlavně příběhu naprosto srozumitelného jak dospělým, tak dětským divákům. Baron Prášil zkrátka bude výpravné muzikálové představení plné nevídaných triků a vizuálních efektů, které dosud nebyly na evropské divadelní scéně použity.

Foto: Produkce muzikálu Baron Prášil (Sabina Laurinová během zkoušky kostýmu a orchestr v nahrávacím studiu)

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal