Zejména nevídanými triky a speciálními technickými novinkami má přilákat pozornost diváků nový autorský muzikálový projekt BARON PRÁŠIL. Muzikááál… k neuvěření, jak zní jeho podtitul, bude mít premiéru na scéně Divadla Hybernia už zítra večer.
Hudbu složil Zdeněk Barták, autorem libreta je Petr Markov. Ten se při psaní inspiroval knihou Gottfrieda Augusta Burgera. Přestože příběh zasadil do současnosti, díky Baronovým snům se publikum bude přenášet do různých historických dob. Vždyť stačí nasadit si na hlavu černý klobouk a vypravit se na cestu do světa fantazie bez ohledu na časoprostor…

Baron Prášil podle Markova vlastní na newyorském Manhattanu penzion, na který si dělá zálusk prohnaný správce Wilcox. Pro svoje záměry si najme notáře i psychiatra, Nomena a Omena, kteří mu mají pomoct se Barona zbavit . “Tyto dvě postavy jsem k příběhu Barona Prášila připsal. Jinak jsem se nechal inspirovat především literární předlohou,” sdělil během tiskové konference Petr Markov.
Filip Renč dodal, že tentokrát nemáme očekávat tradiční třiapůlhodinovou produkci, protože se řídil mottem Billyho Wildera: Nebudeš nudit bližního svého. „Každé z dvou jednání bude trvat kolem pětapadesáti minut. Soustředil jsem se na to, aby si diváci z představení odnesli hlavně dobrou náladu.” Renč je přitom znám nejen jako úspěšný filmový režisér, ale také jako hlavní inscenátor muzikálů Rebelové, Kleopatra a Golem.

Představitelé Barona Prášila, Daniel Hůlka (který odehraje zítřejší slavnostní premiéru), Josef Vojtek a Marián Vojtko museli zvládnout i nebývale odvážné kaskadérské kousky, na které dohlíží tým Ladislava Lahody. V představení se herci vznášejí nad hlavami diváků, Baron přiletí z balkonu divadla na typické dělové kouli a publiku vyrazí dech i průlet vulkánem. Svojí výpravností jistě zaujmou i kostýmy z dílny výtvarníka Romana Šolce, jejichž cena se vyšplhala na dva miliony korun a některé látky sám návrhář nakoupil v Itálii. Scénická vizualizace, takzvaný mapping, připomínající technologii 3D, prý nebyla na žádném evropském jevišti dosud využita.
Baron Prášil má nabídnout veselou pohádkovou show pro celou rodinu – nebývalou vizuální podívanou a krásné melodie z pera hitmakera Zdeňka Bartáka.

Zdeněk Barták – Petr Markov: BARON PRÁŠIL

Režie: Filip Renč
Hudební aranžmá a hudební režie: Daniel Barták
Aranžmá symfonického orchestru: Ivan Zelenka
Choreografie: Kristina Kloubková
Scénografie: Šimon Caban
Kostýmy: Roman Šolc

Osoby a obsazení:

Baron Prášil: Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marian Vojtko
Wilcox: Jiří Langmajer, Tomáš Trapl, Vilém Čok
Frank: Roman Vojtek, Tomáš Savka, Daniel Barták
Patricie: Sabina Laurinová, Zuzana Benešová, Zdenka Trvalcová
Evelína: Kateřina Brožová, Marta Jandová, Hana Křížková
Nomen: Aleš Háma, Zdeněk Izer, Ivo Pešák
Omen: Vlastimil Zavřel, Milan Pitkin, Jakub Wehrenberg
Gita: Markéta Procházková, Šárka Vaňková, Eva Burešová

Premiéra ve čtvrtek 25. února v Divadle Hybernia od 19:00

Foto: Vítězslav Sladký

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal