Ve zvláštní edici, která je přílohou vybraných deníků, vydává hudební skladatel, zpěvák, textař, malíř a spisovatel Richard Pachman výběr relaxačních skladeb naplněných pozitivní energií. Nahrávka obsahuje skladby z již vydaných CD Dreams, Sun, Scarabeus, Universe, PianoViolin, DoveSono, PianoRelax a jednu zcela novou skladbu Relax!, složenou speciálně pro tuto kompilaci a pro Richardův 105. koncert na pražské Křižíkově fontáně, kde pravidelně vystupuje od roku 1995. Známý hudebník dále koncertuje v mnoha českých sálech, divadlech, klubech a literárních kavárnách, v zahraničí pak zejména v Belgii, Rusku, USA, Německu, Rakousku a Izraeli. Od roku 1993 do roku 2009 vydal 24 CD, uspořádal na 40 výstav svých obrazů a napsal dvě knihy, Jak chutná bolest a Jak chutná život. V současnosti je snad nejznámějším českým skladatelem a interpretem duchovní a relaxační hudby. Nebrání se však ani jevištním projektům – napsal muzikály Babička, Baron Prášil, scénické oratorium Mistr Jan Hus a několik písní do připravovaného nového divadelního muzikálu.
CD Relax! je k dostání na většině novinových stánků za cenu 59Kč.

Track list CD Relax!:
1. Arrival
2. Ecuador
3. Relax!
4. Sea Wind
5. 4 Tones
6. White Sand
7. Africa
8. Sun
9. Australia Wind
10. Coral Tref
11. Voices
12. Atlantic
13. Night in Italy
14. Dreams
15. Good Night

Jak jsem se už zmínil, zároveň Richard Pachman hostuje se svojí novou knihou Jak chutná život na různých místech v ČR. Hlavní doprovodnou akcí byl křest knihy, který se uskutečnil v Celebrity Cafe na Vinohradech 24. září za účasti Martiny Kociánové, Dity Hořínkové, Laďky Něrgešové, Hany Höschlové a řady zpěvákových přátel. Hlavním posláním nové, částečně autobiografické publikace, je přimět čtenáře k zamyšlení a inspirovat je ke změně myšlení a pohledu na svět.

Náš magazín ve spolupráci s Richardem Pachmanem a občanským sdružením Dobrá knížka zve všechny čtenáře na posezení s autorem, které se uskuteční v pondělí 26. října od 16 hodin v Polanově síni Městské knihovny v Plzni. Každý, kdo se s Richardem Pachmanem již potkal, jistě potvrdí, že se jedná ve vodách českého šoubyznysu o naprosto výjimečnou osobnost a kontakt s ním patří k neopakovatelným zážitkům. Pozitivní energie, která z něj doslova prýští, jistě zasáhne i vás. V Plzni navíc známý umělec vystoupí zcela poprvé (a upřímně doufáme, že nikoli naposled).

Foto: Josef Hrubý