Vánoční koncerty zpěváka, hudebního skladatele, výtvarníka a v poslední době stále úspěšnějšího spisovatele Richarda Pachmana mají letitou tradici a nabízí v čase adventu zcela nezaměnitelnou atmosféru. Letos Richard představí během vánočního turné na dvanácti místech po celé České republice své multimediální představení Útes, které s úspěchem odpremiéroval v květnu letošního roku v pražském kongresovém hotelu Clarion. První z celé řady předvánočních akcí se uskutečnila již včera ve Zruči nad Sázavou, další vystoupení je naplánováno na středu 30. listopadu v Plzni. Zváni jste do plzeňského M – KLUBU v Macháčkově ulici č. 28, od devatenácti hodin.

V roce 2004 vyšla autorova prvotina s názvem „Jak chutná bolest“, kterou roku 2009 následovala druhá kniha „Jak chutná život“. Po dvou autobiografických knihách následuje historický román „Útes“, pojednávající o romanticko-dramatické životní pouti francouzského šlechtice Filipa de Navarre po Francii, Španělsku, Indii a Egyptě 16. století. Ke knize vychází i CD, na kterém Richard Pachman, Dita Hořínková, Zdeněk Maryška, Kamila Moučková, Vladimír Kirikov, Karel Dlabač a další představí část děje hlavního hrdiny románu, který je doplněný autorovými skladbami a písněmi inspirovanými renesancí.

Richard Pachman je muzikant, zpěvák, malíř a chovatel psů. Všemu se věnuje se zápalem a ve všem má úspěchy.V muzice a malířství dokonce překročil hranice naší země, má za sebou řadu alb (rozesetých na nejexotičtějších místech planety), klipů a množství výstav. Někdy je označován jako „ČESKÝ VANGELIS“. Vrcholem celé letošní “vánošní šňůry” bude zřejmě 13. prosince koncert v chrámu Sv. Mikuláše na pražském Staroměstském naměstí, kde krom hlavního protagonisty, zpěvačky Dity Vích Hořínkové a houslisty Vladimíra Kirikova vystoupí také Kamila Moučková a Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra.

Foto: Josef Hrubý