DIVADLO BROADWAY LÁKÁ NA KLEOPATRU, ANGELIKU I ADÉLU
Zatímco v posledním půlroce plnil scénu Divadla Broadway především muzikál Mona Lisa, v příštích měsících se příznivci tohoto stánku dočkají i dalších titulů z jeho repertoáru. Během října a listopadu se ještě bude střídat zmíněná „tajemná tvář z obrazu“ s hudební komedií Adéla ještě nevečeřela, ale už 8. prosince zazní Mona Lisa v letošní divadelní sezoně naposledy a na divadelní prkna se vrátí dva hity hudebního skladatele Michala Davida – od 16. prosince Kleopatra a 28. ledna diváky čeká obnovená premiéra romantické Angeliky, které budou předcházet čtyři veřejné generální zkoušky. Velkou novinkou je, že zpěvačku Dashu v titulní roli vystřídá mladá a atraktivní Kamila Nývltová, která už s úspěchem hraje v muzikálech Kleopatra a Dracula.
Dílo o osudech krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik, se bude během jarních měsíců na repertoáru nadále střídat s úspěšnou hororovou komedií Radka Balaše a Ondřeje Brouska Adéla ještě navečeřela.
Od 28. dubna se pak mohou diváci těšit na zbrusu nový crazy muzikál Je třeba zabít Davida.

Pro snazší orientaci uvádí, v který termínech se budou konkrétní produkce hrát a připomínáme, že VSTUPENKY NA VĚTŠINU PŘEDSTAVENÍ JSOU STÁLE V PRODEJI:

MONA LISA – do 6. 12. 2009
KLEOPATRA – od 11. 12. 2009 do 16. 1. 2010
ANGELIKA – od 28. 1. 2010 do 11. 4. 2010
ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA – od 27. 5. do 27. 6. 2010
JE TŘEBA ZABÍT DAVIDA – od 28. 4. do 20. 6. 2010

KUDYKAM JIŽ DNES
Již dnes se v 19 hodin uskuteční na scéně Státní opery v Praze premiéra nové divadelní hry se šansonovými písněmi, „lyrikálu“ Kudykam z pera textaře Michala Horáčka a hudebních skladatelů Petra Hapky a Ondřeje Brzobohatého. Děj je duchovní cestou hrdiny Martina, jehož na počátku potkáváme v jeho pokojíku „Penziónu Svět“. Má se spokojit se svým „jistým“, anebo se vyklonit do nejistoty a do víru příležitostí i hrozeb, který správně tuší za dveřmi svého pokoje? Má následovat strýce, který se na takovou cestu kdysi údajně vydal a prý dospěl z pátého suterénu až kamsi nezměrně vysoko, možná až do přízemí? A má-li se k tomu odhodlat, bude vědět kudy kam? Jakmile si Martin tu otázku položí, ocitne se tváří v tvář svému zhmotněnému přání v podobě Kudykama – ten se mu nabídne jako průvodce. Slíbí, že Martinovi bude podávat návrhy dalšího postupu, volbu konkrétních kroků nicméně ponechá na něm. Martin přitaká, a tak se stává žákem vskutku bizarního Mistra. Na cestě ho čeká mnoho překážek, největší boj ale musí svést sám se sebou. Hudební část představení je dílem skladatele Petra Hapky, přičemž instrumentaci a scénickou hudby dostal na starost Ondřej Brzobohatý. Celkem zazní devatenáct písní. Část z nich – už úvodní V Penziónu Svět – vychází z předchozí spolupráce Michala Horáčka a Petra Hapky, většina je však nová, například Hladiny, Tante cose da veder’ nebo Havrani na sněhu.
Pod režijním vedením Dodo Gombára , v choreografii Pavla Strouhala a v umělecké produkci Michala Horáčka se představí řada známých herců a zároveň několik nových tváří. Jmenujme alespoň Vojtěcha Dyka, Ondřeje Rumla, Csongora Kassaie, Luciu Šoralovou, Hanu Holišovou, Ninu Divíškovou nebo Hanu Seidlovou. Kromě stálého obsazení bude KUDYKAM osobitý i tím, že jako hosty uvede i známé osobnosti: Jarka Nohavicu, Karla Gotta, Dana Landu, Lucii Bílou, Janu Kirschner, Matěje Rupperta a mnoho dalších.

BARON PRÁŠIL
Hned ve čtvrtek 22. října o sobě dá vědět nový projekt, který bude mít koncem února premiéru v Divadle Hybernia. Novinářům se představí Baron Prášil, s podtitulem „Muzikál k neuvěření“, jehož autory jsou známý hitmaker Zdeněk Barták a zkušený scénárista a textař Zdeněk Markov. Muzikál Baron Prášil by měl být – stejně jako kniha G. A. Bürgera – oslavou lidské fantazie. Fantazie, ve které ti, co ji nemají, často vidí nebezpečné šílenství. Baronovy neuvěřitelné příhody (dělová koule, břicho velryby, příběh sultánova pokladu, historka o jelenovi a třešni, setkání s Vulkánem, průlet zeměkoulí, sultánův harém – zkrátka jakési The Best of Baron Prášil) by měly být navlečeny jako zářivé (výtvarné, trikové, hudební, textové, taneční a pěvecké) korálky na velmi jednoduché, ale o to pevnější niti základního příběhu. Příběhu plného citů, napětí i humoru, ale hlavně příběhu naprosto srozumitelného jak dospělým, tak dětským divákům.
Součástí tiskové konference za účasti všech hvězd Barona Prášila i obou tvůrců bude také malá hudební ochutnávka z nového díla, krátká projekce a ukázka jednoho z kaskadérských čísel. Náš tým bude samozřejmě u toho slovem i obrazem.

Foto:
Divadlo Broadway, muzikál Angelika
Divadlo Broadway, muzikál Adéla ještě nevečeřela
Logo hry KUDYKAM
Logo muzikálu Baron Prášil

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal