Již zítra si milovníci dobré hudby a literatury dají dostaveníčko v Clarion Congress Hotelu Prague v pražských Vysočanech. Knihu „Útes“, svůj první historický román, tu pokřtí náš redakční kolega, skladatel, zpěvák, muzikálový tvůrce, výtvarník a spisovatel Richard Pachman v úterý 10. května od 19 hodin. Nebyl by to ale Richard, aby tuto akci nepojal poněkud netradičně. Vytvořil celou multimediální scénickou prezentaci projektu Útes, která má premiéru na slavnostním křtu a následně ji mohou zhlédnout i návštěvníci olomouckého U-klubu, a to 26.5. v 19 hodin.

V roce 2004 vyšla autorova prvotina s názvem „Jak chutná bolest“, kterou roku 2009 následovala druhá kniha „Jak chutná život“. Reportáž ze křtu této knihy najdete zde. Po dvou autobiografických knihách následuje historický román „Útes“, pojednávající o romanticko-dramatické životní pouti francouzského šlechtice Filipa de Navarre po Francii, Španělsku, Indii a Egyptě 16. století. Ke knize vychází i CD, na kterém Richard Pachman, Dita Hořínková, Zdeněk Maryška, Kamila Moučková, Vladimír Kirikov, Karel Dlabač a další představí část děje hlavního hrdiny románu, který je doplněný autorovými skladbami a písněmi inspirovanými renesancí.

Kongresový sál Clarion Congress Hotelu Prague bude tedy místem křtu knihy a CD „Útes“, doplněného premiérou koncertně-scénického multimediálního představení na motivy nové knihy Richarda Pachmana „Útes“. Vizuální ztvárnění projekcí: Karel Dlabač. Účinkují: Richard Pachman (zpěv), Vladimír Kirikov (housle), ze záznamu pak Dita Vích Hořínková, Kamila Moučková, Zdeněk Maryška, Ben Kovařík a Karel Dlabač.

Pokud patříte k příznivcům Richarda Pachmana, máte rádi jeho tvorbu či jste si oblíbili historické romány, máte jedinečnou příležitost navštívit nevšední představení:

Kongresový sál hotelu Clarion Congress Hotel Prague (metro „B“ Vysočanská přímo u hotelu, parking 3 hod. zdarma v nákupní Galerii Fenix, výtah z garáží do patra s kongresovými sály).
Cena vstupenek 240,- Kč, (slevněné vstupné pro důchodce a studenty 180,-Kč), předprodej: Ticket Art, www.ticket-art.cz , tel.: 222 897 333, vstupenky i na místě před začátkem akce.

Autor navíc tuto akci pojal jako narozeninové představení ke svým půlkulatinám! Na videoklip z alba Útes se můžete podívat v našich videoukázkách.

Foto: Josef Hrubý