Nový autorský muzikál Mistr jazzu zazní poprvé na jevišti Karlovarského městského divadla. Příběh o muži, jenž měl sen, a o dívce, která jeho snem žila. To je podtitul zmíněného muzikálu, který bude mít premiéru již 17. května 2012 v 19:30. Dílo Milana Zítky a Kateřiny Zítkové nastudovali žáci ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary pod režijním vedením Pavly Šemberové. Součástí bude kromě herců a tanečníků také živý orchestr a pěvecký sbor.

„Premiérou skončí téměř tři roky trvající přípravy, z toho dva roky jsme muzikál psali,“ prozradil autor hudby a textů Milan Zítka. Na hudebních aranžích se podíleli také saxofonista Milan Krajíc a pianista Jindřich Volf ml. „Je to běžná praxe, že se na finální podobě hudby podílí více muzikantů, a tak se v něm zkombinuje několik různých pohledů na dílo. Hudbu bude při představení reprodukovat živý orchestr doplněný pěveckým sborem. Chtěli jsme se vyhnout pražské muzikálové vlně, kde se většina muzikálů hraje na half-playback“, doplnil Zítka.

Příběh se odehrává ve dvacátých letech minulého století v prostředí bohatého amerického severu. Vychází z povídky Francise Scotta Fitzgeralda „Kostky, boxery a kytara“, ale je mírně upravený pro potřeby divadelního ztvárnění. Vypráví příběh chudého mladíka Jima, který má sen dostat se do vyšší společnosti. Při jeho cestách ho doprovází černošský pomocník Hugo. Ale až po setkání se slečnou Amanthis se naplno pustí do realizace svých vizí, zařídí si vlastní akademii a stane se jejím ředitelem, přičemž si před své jméno přidá titul M.J. – mistr jazzu. Ne vše ale vychází podle Jimových plánů. Jak známo, úspěch se neodpouští…

Milan Zítka, Kateřina Zítková: MISTR JAZZU

Hudba a texty: Milan Zítka
Aranžmá: Milan Zítka, Milan Krajíc, Jindřich Volf jr.
Umělecká supervize: Karel Šimandl
Režie, scéna, kostýmy, projekce: Pavla Šemberová
Choreogrrafie: Pavla Šemberová, Adam Jelínek
Pěvecké nastudování: Štěpánka Steinová
Kulisy: Vlado Hrebeňák

Premiéra 17. května 2012 na scéně Karlovarského městského divadla