„EGYPT – příběh prince Amuna“ – tak se jmenuje nový projekt našeho spolupracovníka, hudebního skladatele Richarda Pachmana. Jde o multimediální představení, které navodí atmosféru Starého Egypta. Prostřednictvím hudby z nového CD Richarda Pachmana a Hany Blochové „EGYPT“ zazní po tisících letech znovu staroegyptské texty zhudebněné Richardem Pachmanem i adaptace původních zpěvů v podání Hany Blochové s doprovodem egyptské harfy. To vše doplněno projekcí souboru fotografií Petra Niesiga, abstraktními filmovými i hranými vstupy a živým tancem dua Soleila. Diváci se scénickou formou seznámí s životem nejstaršího syna Ramesse II., prince Amuna, a spolu s ním i s obřady a zvyky starověkého Egypta. Během vystoupení uslyší ze záznamu také předtočené hlasy Kamily Moučkové a Martiny Kociánové.

Premiérová představení se uskuteční 22.4. a 29.4. 2010 od 19 hod. ve velkém sálu Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Pokud si nechcete nechat ujít toto nevšední vystoupení, můžete si zajistit vstupenky přímo zde , za 210 Kč, studenti a důchodci zaplatí 120 korun.

Pokladna: pondělí až pátek 13.30 – 19.30 hodin; telefon: 222 113 425.

Už 5. května se nové dílo představí také divákům v Olomouci a plánují se další vystoupení po sálech mnoha českých měst.
NAŠE REDAKCE PROJEKT EGYPT MEDIÁLNĚ I FINANČNĚ PODPORUJE.

Nové, již dvacáté páté CD Richarda Pachmana „EGYPT“ bylo dokončeno v těchto dnech. Spolu s Richardem se na něm podílela i zpěvačka, hráčka na celou řadu klasických i historických hudebních nástrojů a historička umění Hana Blochová. Obsahuje mystické skladby a písně ve staroegyptštině. Jeho křest je naplánován na 27. dubna tohoto roku a uskuteční se v restauraci Solidní nejistota v Praze.

Na závěr jsem si nechal informaci o ocenění, které Richard Pachman obdrží právě dnes, 14. dubna 2010, za album MISSA, o kterém se blíže dočtetezde.
To bylo vyhlášeno jako nejzávažnější počin na poli profesionální hudby za rok 2009 v Olomouckém kraji.
Za redakci internetového magazínu musical-opereta se připojujeme s gratulací!

Foto: Josef Hrubý