Dnes producent Dr. František Janeček prozradil dlouho očekávané obsazení muzikálu Wicked, který bude mít v Praze premiéru pod názvem Čarodějka 14. září 2019. Hlavní roli Elphaby si zahrají Markéta Pešková, Eliška Ochmanová a Kateřina Herčíková.

Role Hraje
ELPHABA Markéta Pešková
Elis Ochmanová
Kateřina Herčíková
GLINDA Sára Milfajtová
Nikola Ďuricová
Natálie Grossová
FIYERO Tomáš Vaněk
Petr Ryšavý
Daniel Barták
NESSAROSE Monika Sommerová
Felicita Prokešová
BOQ Lukáš Randák
Jan Franc
MADAME MORRIBLE Světlana Nálepková
Barbora Rajnišová
ČARODĚJ Martin Pošta
Josef Štágr
DR. DILLAMOND Petr Matuszek
Jindřich Nováček

 

Velkovýpravná muzikálová show ČARODĚJKA (v originále WICKED) bude  doprovázená živým orchestrem a  plná nádherných melodií, čar a kouzel.

Obyvatelé země Oz se radují a oslavují smrt Elphaby, Zlé čarodějky ze Západu. Přilétá také Dobrá čarodějka z Jihu Galinda a začíná přítomným Ozanům vyprávět svůj dávný příběh…

Na univerzitě v Shiz začíná další školní rok. Mezi nově příchozími studenty jsou také rozmařilá (slečna) Galinda a Elphaba, dívka se zelenou kůží, která se přijela starat o svou mladší sestru Nessarose, upoutanou na invalidním vozíku. Zatímco krásnou Galindu všichni milují a obdivují, Elphabě se kvůli jejímu vzhledu vyhýbají a za zády posmívají. Jí to ale nevadí, má totiž jediný sen – setkat se s Velikým čarodějem, tedy Čarodějem ze země Oz!

Elphaba v sobě skrývá mocné čarodějné schopnosti, kterých si zanedlouho všimne ředitelka školy Madam Morriblová. Je z Elphaby nadšená a slíbí jí, že se za ní u Čaroděje přimluví. Nedopatřením způsobí, že se obě znepřátelené dívky ocitnou společně na jednom pokoji ve studentské koleji. Dění v Shiz rozvíří nejen mladý princ Fiyero, do kterého se Galinda ihned zamiluje. Celou zemí se totiž začíná šířit zpráva, že zvířata v zemi Oz ztrácejí schopnost mluvit. Někdo je chce umlčet a využívat jen k práci! Obavy z toho má především učitel dějepravy, nestor profesorů, kozel Dr. Dillamond, který později také záhadně zmizí. Galinda se všemožně snaží Elphabu zesměšnit a ráda by se jí zbavila. Nečekaný sled událostí na slavnostním plese ale způsobí, že k sobě obě dívky záhy najdou cestu, a dokonce se i spřátelí. Elphaba se také vyznává ze své lásky k Fiyerovi, i když ví, že proti krásné Galindě nemá šanci. Madam Morriblová přináší Elphabě radostnou novinu – Čaroděj si přeje Elphabu vidět! Elphaba si jako svůj doprovod vezme kamarádku Galindu a společně vyráží za Čarodějem do Smaragdového města. Tam ale zjistí, že některé věci jsou ve skutečnosti úplně jinak, než jak si obě myslely… Je Čaroděj opravdu tak mocný, jak se povídá? Čí srdce si získá mladý rebel Fiyero? A kdo je ve skutečnosti Zlá čarodějka? To vám prozradí náš nový muzikál Čarodějka (Wicked) !

Nejpopulárnější broadwayský muzikálový hit Stephena Schwartze a Winnie Holzmanové ČARODĚJKA / WICKED láme rekordy návštěvnosti posledních 15 let nejen na domovské scéně v New Yorku, ale i v Londýně a řadě dalších zemí světa. Do češtiny jej momentálně překládají Adam Novák (dialogy) a  Michael Prostějovský (texty písní).

.