Po domácích muzikálech Dracula a Krysař vyšel v edici Blesku MUZIKÁLY výběr písní ze světoznámé rockové opery Jesus Christ Superstar. První nahrávka díla A.L.Webbera a Tima Ricea v angličtině se dostala na trh v roce 1970, o rok později měl Ježíš světovou premiéru na Broadwayi v Mark Hellinger Theatre. Muzikál svéráznou rockovou formou popisuje posledních sedm dní Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování, to vše z pohledu Jidáše Iškariotského.

Do Čech Jesus Christ Superstar dorazil až v roce 1994, jako další světový titul po úspěšném nastudování Bídníků dva roky před tím. V Divadle Spirála na pražském Výstavišti jej uvedla produkční společnost Musical, zastoupená režisérem Petrem Novotným, supervisorem Jozefem Celderem a asistentem režie Stanislavem Aubrechtem. Originální libreto přebásnil do češtiny Michael Prostějovský a v hlavních rolích se objevila především tehdejší česká rocková špička – Kamil Střihavka /Ježíš/, Bára Basiková /Máří Magdalena/, Dan Bárta /Jidáš i Ježíš/ nebo Vilém Čok a Bohouš Josef /Herodes/. Muzikál se hrál s obrovským úspěchem plné čtyři roky a zaznamenal dosud nepřekonaný český muzikálový rekord 1288 repríz.
Druhé české nastudování v témže překladu uvedlo Městské divadlo Brno v režii Stanislava Moši v roce 2005 a na této scéně je Ježíš stále na repertoáru.
Představitelé původní pražské verze příležitostně uvádí také koncertní obdobu představení, naposledy v Hudebním divadle Karlín.

Kromě kompletního dvou CD z pražské verze byl vydán hned v roce 1994 výběr písní z této inscenace, který nyní nabízí firma EMI Czech Republic jako přílohu Blesku. Na CD nalezneme 17 písní v podání legendárních interpretů, v hudební režii O.Balage a pod taktovkou známého operetního a muzikálového dirigenta Arnošta Moulíka. Za přijatelnou cenu 50Kč si tak mohou doplnit hudební archiv mladší příznivci muzikálů, ale třeba i ti, kteří si nahrávku dříve koupili na dnes již zastaralých MC nosičích.

Seznam písní:
1. Předehra /orchestr a company/
2. Jak ze sna procitám /Bárta/
3. Proč ten shon /Střihavka, Bárta, Basiková, company/
4. Vše je tak, jak má být /Basiková, Střihavka, Bárta, company/
5. Zemřít by měl.. /Schoenbauer, Vobořil, company/
6. Hosana /Střihavka, Basiková, Mokoš, Skala, company/
7. Šimon Zélótes /Skala, Střihavka, company/
8. Pilátův sen /Brichta/
9. Vše je tak, jak má být /Reprise/
10. Co na tom je tak zlého? /Basiková/
11. Poslední večeře /Střihavka, Bárta, company/
12. Děj se vůle tvá /Střihavka/
13. Kristus před Pilátem /Brichta, Střihavka, company/
14. Song krále Heroda /Josef/
15. Pilátův soud /Schoenbauer, Brichta, Střihavka company/
16. Superstar /Bárta, company/
17. Jan 19,41

Foto: Michal Škvor /Kamil Střihavka během koncertní verze 2008/