Muzikálový soubor Divadla J.K. Tyla Plzeň je opravdovou dramaturgickou a inscenační štikou v českých muzikálových vodách. Po světové premiéře Viktorky Plzeň aneb Jinak to nevidím a české premiéře klasického amerického muzikálu Anything Goes 11. března soubor zahájil zkoušky amerického muzikál Bonnie & Clyde slavného Franka Wildhorna, který zazní v Novém divadle v české premiéře poprvé 7. května 2016.

Příběh tohoto muzikálu není jenom příběhem plný, přepadení, střelby, ale je především příběhem dvou mladých lidí, které oba silně pociťovali touhu vymanit se z prostředí, ve kterém dosud žili. Zdá se, že katarze tohoto příběhu má až rozměr antické tragédie a šéf souboru a zároveň režisér nové inscenace Roman Meluzín pevně doufá v to, že takto zpracovaná látka s vynikající hudbou a předpokládanými brilantními hereckými výkony, diváky intenzivně zasáhne. V hlavních rolích diváci uvidí Petru Vraspírovou nebo Karolinu Gudasovou (Bonnie) a Pavla Režného či Romana Tomeše (Clyde), kteří si svou poctivou divadelní prací vydobyli post skutečných muzikálových hvězd.

Muzikál Bonnie & Clyde zkomponoval slavný americký hitmaker Frank Wildhorn (narozený 29. listopadu 1959 v Harlemu), autor nesmírně úspěšných titulů Jekyll & Hyde, The Civil War , Dracula, Cyrano de Bergerac, Carmen, Rudolf nebo The Count of Monte Cristo. V oblasti populární hudby spolupracuje s takovými hvězdami, jako jsou Stacy Lattisaw, Natalie Cole, Kenny Rogers, Trisha Yearwood, Tracy Lawrence, Trace Adkins, Patti LaBelle, Dennis DeYoung či Linda Eder. Jeho píseň Where Do Broken Hearts Go pro Whitney Houston se stala hitem číslo jedna roku 1988.

Muzikál Bonnie & Clyde je prakticky novinkou. Jeho premiéra se uskutečnila v roce 2009 v Kalifornii, po dvou letech se muzikál dostal na Broadway. Přestože zde byl uváděn pouze několik týdnů, získal nominace na řadu prestižních cen, včetně dvou na Tony Awards. Daleko větší úspěch muzikálová adaptace známého příběhu o populárních zločincích, kteří se svým gangem procestovali střední část Spojených států amerických v době světové hospodářské krize v letech 1929-1933, sklidila v Tokiu, Soulu i v Německu. Wildhornova hudba se v tomto případě odklání od velkomuzikálových produkcí typu Jekyll & Hyde nebo Carmen a vychází ze směsice rocku, country, blues a gospelu. Návštěvníci plzeňského divadla se tedy mají nač těšit!




Foto: Pavel Křivánek