Pro pražské Divadlo Kalich se měsíc červen ponese ve znamení loučení. V neděli 22. června divadlo uvede úplně poslední reprízu úspěšného nastudování legendárního muzikálu Jima Jacobse a Warrena Caseyho Pomáda. Ještě před tím, než se tak stane, stačili tvůrci české verze převzít Zlatou desku za prodej alba s písněmi z muzikálu v podání herců inscenace Divadla Kalich.

„Licenci k uvádění Pomády jsme původně pořizovali na 100 repríz. Nakonec jich uvedeme dvakrát tolik,“ uvedl při přebírání Zlaté desky producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek. Spolu s ním si hudební trofej odnesl autor hudebního nastudování Miroslav Vydlák a autor překladu písňových textů Eduard Krečmar.
„Velký divácký zájem o Pomádu byl jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli nastudovat další taneční legendu – Horečku sobotní noci. Ta nás s režisérem a choreografem Jánem Ďurovčíkem posune zase o pořádný kus dál, pokud jde o použité jevištní technologie i nároky na herce. Premiéru bude mít 30. září,“ doplňuje Kocourek.

„S Pomádou se nikomu z nás nebude loučit lehce, všichni ji máme rádi. Na druhou stranu se už teď těšíme na Horečku sobotní noci, která má předpoklady stát se stejně oblíbeným představením. Řemeslně, tanečně, pěvecky je Horečka samozřejmě velká muzikálová prověrka. Pokud budeme chtít sehrát tenhle muzikál, jak je napsaný, tak si sáhneme až na kraj schopností,“ říká Jan Kříž, představitel hlavních rolí v Pomádě i Horečce sobotní noci, tedy dvou slavných filmových hrdinů Johna Travolty. V kariéře Jana Kříže hraje Pomáda významnou roli, neboť za svůj výkon v ní získal Cenu Thálie.

V červnu, konkrétně v neděli 1. června, proběhne rovněž derniéra muzikálu Mirjam a Daniela Landových Touha. „Touhu jsme vrátili na repertoár v omezeném počtu repríz na základě četných žádostí fanoušků. Nevylučuji, že podobný fanouškovský set čeká i další muzikály Daniela Landy, které se pro mnohé staly kultovními,“ plánuje Michal Kocourek.

Foto: Divadlo Kalich