Pražské muzikálové divadlo Kalich představilo na tiskové konferenci zevrubněji svůj nový projekt, kterým bude světoznámý muzikál Pomáda. V Kalichu bude mít premiéru 6. září tohoto roku v rámci v celosvětových oslav 40. výročí od premiéry tohoto kultovního titulu na newyorské Broadwayi.

Herecké obsazení vzešlo z náročných konkurzů s rekordní účastí čtyř stovek zájemců o role, další stovka zpívajících tanečníků se utkala o místa v company.
„Kritéria našeho výběru se dají pojmenovat velice jednoduše: výjimečný talent po stránce taneční, pěvecké i herecké. Výkony účinkujících musí být excelentní ve všech třech složkách. Pomáda je muzikál, u kterého v tomto smyslu nelze přivřít ani jedno oko. A nepovažuji za náhodu, že se do finálního obsazení Pomády probojovalo poměrně dost jmen z našich muzikálů Robin Hood a Osmý světadíl. Také u těchto titulů jsme při výběru nehleděli na nic jiného než na komplexní umělecké dispozice každého herce a na jeho chuť své nadání dále rozvíjet,“ vysvětluje producent Michal Kocourek. Diváci se tak mohou těšit například na Jana Kříže, Nelu Pociskovou, Tomáše Savku, Michaelu Doubravovou, Zbyňka Frice, Markétu Procházkovou nebo Veroniku Veselou. Kompletní obsazení najdete níže.

Zkoušky Pomády začnou na začátku července, takže všechny účinkující čeká poněkud “horké léto” ve zkušebnách. K letošnímu roku Pomády se přitom hlásí celý svět, v Evropě, Americe, Asii i Africe vznikne rekordních 27 nových inscenací tohoto muzikálu.
„V průběhu celého roku 2012 je Pomáda vedle České republiky uváděna také v Kanadě, USA, Mexiku, Brazílii, Argentině, Chile, Itálii, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Dánsku, Norsku, Švédsku, Finsku, Velké Británii, Irsku, Francii, Španělsku, Portugalsku, Estonsku, Polsku, Libanonu, Izraeli, Singapuru, Jižní Koreji, Malajsii a Jihoafrické republice,“ vypočítává právní zástupce autorů muzikálu Ronald S. Taft.

POMÁDA 2012 – DIVADLO KALICH

produkce: Michal Kocourek
režie a choreografie: Ján Ďurovčík
překlad: Adam Novák
české písňové texty: Eduard Krečmar
aranžmá, hudební režie: Miroslav Vydlák
pěvecké nastudování: Lubo Dolný
kostýmy: Zuzana Straková
scéna: Martin Černý

osoby a obsazení:

Danny: Jan Kříž, Roman Tomeš, Přemysl Pálek
Sandy: Nela Pocisková, Kateřina Steinerová, Veronika Gidová
Kenickie: Tomáš Savka, Petr Novotný
Rizzo: Michaela Doubravová, Markéta Procházková
Doody: Tomáš Löbl, David Gránský
Frenchy: Nina Horáková, Marie Blahynková
Roger: Michal Pleskot, Juraj Bernáth
Marty: Veronika Veselá, Veronika Bošjaková
Sonny: Petr Šudoma, Peter Veslár
Jane: Ivana Korolová, Kateřina Herčíková
Eugene: Martin Bačkovský, Jan Tenkrát
Patty: Kateřina Šildová, Charlotte Doubravová
Vince Fontaine / Johnny Casino: Zbyněk Fric, Jan Kříž

Foto: Richard Kocourek, Divadlo Kalich