Obrovský příliv energie slibují producenti muzikálu Horečka sobotní noci návštěvníkům pražského Divadla Kalich. Už press show zmíněného díla, které v Kalichu zazní v české premiéře, rozhicovala nejen účinkující, ale také přihlížející novináře. Všichni se shodli, že je herci mají neskutečný drive a předvádějí úžasné hudebně taneční výkony. Premiéra se uskuteční 30. září tohoto roku.

Divadlo Kalich tak navazuje na úspěšnou inscenaci Pomády, která zde vyprodávala hlediště po dva roky. Obě inscenace spojuje nejen taneční retro styl, ale také osoba herce Jana Kříže v hlavní mužské roli. Ztvárnil postavu Dannyho v Pomádě a čeká ho Tony v Horečce sobotní noci. Nejnovější repertoárovou novinku v Praze studuje režisér a choreograf Ján Ďurovčík, jeden z nemnoha muzikálových specialistů naší scény.
“Horečku lidé často srovnávají s Pomádou, ale moje první myšlenky vedly k tomu, jak tyto tituly od sebe odlišit. Nechci publiku nabídnout jakousi kopii, ale plnokrevné hudební divadlo. Zatímco Pomáda je lehkou “letní a růžovou” komedií, Horečka sobotní noci má v sobě i určité sociální aspekty,” vysvětluje Ján Ďurovčík. A dodává, že Horečka sobotní noci je patrně nejtanečnějším muzikálem, jaký kdy režíroval.

Jana Kříže, představitele hlavní role Tonyho Manera, bude v pražské inscenaci alternovat Přemysl Pálek, jako Stefanie se představí Markéta Procházková a Alžběta Bartošová, postavu Anette zahrají Michaela Doubravová a Marie Blahynková a Bobbyho ztvární Roman Tomeš a Jan Tenkrát. Premiéra divadelního muzikálu Horečka sobotní noci se uskutečnila 5. května 1998 v Londýně a způsobila senzaci. Inscenace byla nominována na tři Ceny Laurence Oliviera a rozjela se do světa. V roce 1999 následovalo uvedení na newyorské Broadwayi, událostmi se staly rovněž její nastudování na dalších předních evropských i asijských scénách. V Praze tedy muzikál diváci uvidí patnáct let po světové premiéře.

Foto: Divadlo Kalich (za poskytnutí snímků redakce děkuje)

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal