Na neděli 1. září chystají Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek Ostrava tradiční společné zahájení sezóny, které nově proběhne na náměstí Msgre Šrámka. “Náměstí v současnosti funguje bohužel jen jako parkoviště, takže jsme se rozhodli znovuobjevit jeho svébytné kouzlo a k uvedení zahajovacího programu využít potenciálu až italských parametrů prostoru mezi Divadlem Jiřího Myrona a katedrálou Božského spasitele. Souvisí to i s tím, že si na konci této sezóny připomeneme 120. výročí otevření Národního domu, jehož součástí je právě Divadlo Jiřího Myrona,” uvádí ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Už od 15 hodin bude na místě pro zájemce otevřen informační stánek s prodejem společného předplatného ABEND, předplatného NDM a také vstupenek do NDM na šest měsíců dopředu. Samotný program zahájí moderátor Vladimír Polák v 16 hodin, aby uvedl Divadlo loutek s pohádkou pro děti, které se poté můžou zabavit v dětském koutku. Následovat budou ukázky inscenací souboru baletu a operety/muzikálu NDM, Komorní scény Aréna a Divadla Petra Bezruče. Program vyvrcholí ve 21 hodinpřímým přenosem z jeviště Divadla Jiřího Myrona, kdy sólisté a orchestr opery NDM pod vedením dirigenta Roberta Jindry přednesou výběr árií z mimořádně úspěšné novinky minulé sezóny, opery Lohengrin. Před 22. hodinou si z balkonu divadla připijí na novou sezónu šampaňským šéfové všech divadel.
Novinkou letošního zahájení bude také doprovodný OFF program v Klubu Atlantik, který láká na čtení z bezručovských dramatizací za účinkování Markéty Harokové, Dušana Urbana a Norberta Lichého či přehlídku televizních záznamů inscenací ostravských denikuOstravaka). Po skončení hlavního programu bude večer pokračovat afterparty v Klubu Les ve Střelniční ulici.

Všichni fanoušci divadla jsou zváni 1. září k Divadlu Jiřího Myrona na náměstí Msgre Šrámka, aby zažili jedinečné odpoledne s bohatým programem pro celou rodinu a ochutnali nadcházející sezónu.

Foto: Martin Popelář