Mimořádné představení muzikálu nazvané tentokrát Fantom Koreje, které je věnováno vítězné účasti Fantom Londýna na muzikálovém festivalu DIMF 2015 v Jižní Koreji, odehraje soubor opereta / muzikál Národního divadla moravskoslezského už tento pátek 30. října. Diváci nejenže zhlédnou reprízu představení ve vítězném obsazení, ale budou mít možnost si ceny z festivalu prohlédnout, nechat si podepsat podpisové karty a vyfotit se s hvězdami zmíněného muzikálu. V hlavních rolích vystoupí Hana Fialová, Martina Šnytová, Veronika Prášil Gidová, Lukáš Adam, Juraj Čiernik, Jana Musilová a řada dalších.

Muzikál Fantom Londýna autorů Radima Smetany, Michaela Prostějovského, Lumíra Olšovského a Pavla Bára zvítězil během letošního ročníku prestižního mezinárodního muzikálového festivalu DIMF v jihokorejském Deagu. V tvrdé konkurenci mezinárodní sekce festivalu se dále představil klasický muzikál Sweet Charity (Německo), rock´n´rollová sci-fi Return to the Forbidden Planet (Velká Británie), historické melodrama Flower Shoes (Jižní Korea) a romantický Non Reading Club (Taiwan). Na závěrečném galavečeru festivalu DIMF v Daegu Opera House, spojeném s udílením výročních cen, získal Fantom Londýna hlavní cenu „Grand Prize“. Do České republiky putují také další dvě ceny za herectví. Lukáš Adam obdržel za své ztvárnění postavy Henryho cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, Janu Musilovou v roli Matky porota ocenila za nejlepší ženský herecký výkon v roli vedlejší.

Páteční večer v Divadle Jiřího Myrona slibuje nejen velkou muzikálovou show, ale také celou řadu neočekávaných překvapení!

Foto: NDM Ostrava