Den před Silvestrem, 30. prosince od 20 hodin, budete mít na webových stránkách Národního divadla moravskoslezského mimořádnou příležitost rozproudit první on-line besedu s umělci a vedením divadla. Tyto besedy se budou pravidelně konat každou druhou středu po premiéře konkrétní inscenace. Tato historicky první bude věnována operetě Netopýr. Do diskuze s vámi se zapojí zastupující ředitel Pavel Šimák, šéf operety Karol Kevický či herečka a režisérka Dagmar Hlubková spolu se sólisty Evou Zbrožkovou, Oľgou Bezačinskou a Petrem Millerem.
Své dotazy můžete zasílat již dva dny předem na webové stránky www.ndm.cz.

Krom operety Netopýr se jistě někteří z diskutujících zmíní i o repertoárových změnách, které soubor operety NDM nedávno oznámil. Podle vyjádření vedení divadla se ostravská scéna v současnosti bohužel (a možná i bohudík?) nachází v období nemalých změn – a ty s sebou přinesly i změny dílčí.
Místo muzikálu – rockové opery Juno a Avos, jehož uvedení ztroskotalo na nemožnosti získat za standardních podmínek autorská práva, uvede operetní soubor NDM jako svou únorovou premiéru muzikál Daniela Fikejze Zvoník u Matky boží. Květnovou premiérou téhož souboru mělo být koprodukční uvedení amerického muzikálu Čarodějky z Eastwicku ve spolupráci s Městským divadlem Brno. Bohužel i tento titul musel být z důvodů finanční a realizační náročnosti odložen do budoucnosti a nahradí jej český muzikál Noc na Karlštejně Karla Svobody a Zdeňka Podskalského.
Zda tyto repertoárové změny přímo souvisí s jmenováním Jiřího Nekvasila do čela NDM Ostrava (od 1. ledna 2010) naší redakci nebylo potvrzeno.

Foto: Vojtěch Bartek, NDM Ostrava – Netopýr