Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně

Velký úspěch zaznamenala loňská letní představení slavného českého muzikálu Noc na Karlštejně přímo pod hradem Karlštejnem. Legendární dílo se proto vrátí i letos.

Inscenace režiséra Václava Knopa byla loni v létě uvedena na nádvoří hradu v souvislosti s oslavami 700. výročí narození Karla IV. a zaznamenala mimořádný zájem veřejnosti. „Všechna představení byla rychle vyprodána, a tak jsme se s panem kastelánem dohodli na pokračování v příštím roce,” vysvětluje producent Janis Sidovský. Naplánováno je zatím třináct představení v termínech od 30. června do 12. srpna. Poslední repríza je spojena s Beneficí pro Karlštejn, jejíž výtěžek bude věnován restaurování nástěnných maleb v Kostele Panny Marie v Mariánské věži hradu Karlštejn.

Diváci se mohou těšit na takřka nezměněné obsazení – v roli císařovny Elišky opět vystoupí Hana Holišová, krále Karla IV. si zahraje Daniel Bambas, oblíbené postavy Aleny a Peška ztvární Ivana Korolová nebo Michaela Nosková a Tomáš Smička. Dále účinkují Jan Kříž (Vévoda bavorský), Pavel Vítek (Král cyperský), Regina Rázlová (Paní Ofka), Miloslav Mejzlík (Purkrabí) či Václav Knop (Arcibiskup).

Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně

Foto: Archiv Janise Sidovského