Jedna noc na Karlštejně,Divadlo Pikl, foto: Petr Marek

Po dvouleté pouze se na zámek Hluboká nad Vltavou vrací muzikál! Na nádvoří zámku Divadlo Pikl v letošním roce uvede muzikál Jedna noc na Karlštejně autorů Zdeňka Bartáka a Petra Markova. Dále se můžete těšit na činohru Charleyova teta a na Narozeninový koncert Lukáše Randáka. Divadelní léto bude ukončeno Hudebním večerem Divadla Pikl.

Muzikál z pera hitmakera Zdeňka Bartáka a textaře a scénáristy Petra Markova vznikl původně na objednávku Hudebního divadla v Karlíně, které jej nakonec neuvedlo. Světové premiéry se dočkal v roce 2005 na scéně Těšínského divadla a od roku 2007 byl následně s obrovským úspěchem uváděn pod širým nebem na nádvoří zámku Hluboká v produkci Divadla Zdeňka Pikla. V hlavních rolích letos vystoupí Zuzana Benešová, Aleš Chrt, Lukáš Randák/Pavel Šturma, Elis Ochmanová, Zdeněk Pikl, Luděk Šindelář, Jiří Hruška, Eduard Váňa či  Petra Karvánková.

Jedna noc na Karlštejně,Divadlo Pikl, foto: Petr Marek

Muzikál Jedna noc na Karlštejně na motivy divadelní hry Jaroslava Vrchlického je půvabnou hříčkou o císaři Karlu IV. a jeho hradě Karlštejně, na němž nesměly pobývat ženy. Jedné noci se však na Karlštejně objeví nejen Karel IV. a dva nezvaní hosté, cyperský král Petr a bavorský vévoda Štěpán, ale také dvě ženy v mužském přestrojení. Jednou z nich je císařova manželka Eliška Pomořanská, která z lásky a stesku porušila zákaz, aby mohla císaře alespoň zahlédnout, tou druhou je neteř purkrabího Alena, která se vsadila s otcem, že dokáže strávit na hradě noc v mužském přestrojení. Zatímco Alena přivádí k šílenství svého snoubence Peška, moudrý arcibiskup Arnošt z Pardubic pomáhá přestrojené královně proniknout ke králi a také ji chrání před slídivými pohledy cyperského krále a bavorského vévody, kteří nevěří, že by na hradě opravdu nebyla žádná „ženská”.

Jedna Noc na Karlštejně zazní letos na nejkrásnějším českém zámku 14., 20., 21:. července a 10., 17., a 18. srpna. Charleyova teta je naplánována na 28. červenec a 21. srpen. Narozeninový koncert Lukáše Randáka se uskuteční 12. srpna a speciální Hudební večer zazní na závěr prázdnin 24. srpna.