Moravské divadlo Olomouc připravuje ve spolupráci všech tří uměleckých souborů celosvětově oblíbený muzikál Sugar, který vznikl podle scénáře slavného filmu Někdo to rád horké. První premiéra hudební komedie o gangsterech, mužích s tučnými konty, dvou muzikantech převlečených za ženy a krásné Sugar bude uvedena v pátek 15. dubna, druhá pak v sobotu 16. dubna. Režie se ujala hostující Dagmar Hlubková.

V Americe počátku 30. let se stále ještě nesmělo pít, zato odevšad zněl swing. Kontrabasista Jerry a saxofonista Joe, kteří se nechtěně připletou do cesty gangsterům a musí zmizet, mají štěstí v neštěstí – dívčí hudební skupina právě hledá hráčky na basu a saxofon. Z Jerryho se tedy stane Dafné, z Joea Josefína a jako dvě roztomilé dívky odjíždějí na turné na Miami. Brzy se seznámí s hvězdou orchestru, zpěvačkou a hráčkou na ukulele, půvabnou Sugar Kane. Ta má zase smůlu na chlapy – její slabost pro saxofonisty se jí zatím vždycky vymstila a proto se rozhodla, že s nimi končí a na Miami uloví nějakého milionáře…
Slavnou parodii na černobílé gangsterky Někdo to rád horké z roku 1959 asi není třeba našim čtenářům složitě představovat. V režii Billyho Wildera hrál Tony Curtis Joea alias Josefinu a Jack Lemon Jerryho alias Dafné. Nezapomenutelnou Sugar vytvořila Marilyn Monroe – a byl to jeden z jejích největších filmových úspěchů.

Jevištní muzikál Sugar vznikl podle filmu o třináct let později, až v roce 1972. Libreto k němu napsal Peter Stone (autor např. Sweet Charity), hudbu složil Jule Style (Funny Girl, Gypsy nebo DO-RE-MI) a zpěvní texty dodal Bob Merrill (Carnival, Funny Girl). Česká divadelní premiéra „Sugar (Někdo to rád horké)“ se uskutečnila roku 1986 v Hudebním divadle v Karlině a následně dílo oběhlo prakticky všechna naše hudební divadla. Také do Olomouce už Sugar jednou dorazila – v roce 1997, kdy měl režii Martin Dubovic a dirigentem byl Travis Hatton.

“V určitém smyslu je celý muzikál více činoherní a bude možno vidět i určité rozdíly v tom, jak se ke ztvárnění postav budou stavět jednotliví umělci. Pro mě osobně to bude zajímavé, protože každé další nastudování je určitým dobrodružstvím a přináší něco jiného a nového. A na to se vždycky velmi těším,“ říká o chystaném muzikálu šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald.

Jule Style – Peter Stone – Bob Merrill: SUGAR

Český text: Ivo Osolsobě
Zpěvní texty: Vladimír Fux

Dirigent: Petr Šumník
Režie: Dagmar Hlubková
Choreografie: Robert Balogh
Scéna: Martin Víšek
Kostýmy: Eliška Zapletalová

Osoby a obsazení:

Sladká Sue: Vlasta Hartlová / Magda Málková
Sugar: Lenka Kočišová / Martina Šnytová
Bienstock: Václav Bahník / Vladislav Zápražný
Joe – Josefína: Ivan Dejmal / Ondřej Koplík
Jerry – Dafné: Vojtěch Lipina / Antonín Valenta
Dolores: Barbara Sabella
Olga: Václava Krejčí Housková
Rosella: Rita Schimkeová
Grisella: Petruše Cimburková
Členky orchestru: Renata Dubovicová / Michaela Dvořáková / Vendula Hlubková / Lucie Janderková / Kateřina Pešková / Marcela Brožová / Hana Svozilová / Věra Veselská
Sir Osgood Fielding: Josef Bartoň / Petr Šíma
Psí dečka: Jaroslav Krejčí / Ondřej Doležal
Dude: Jiří Nebenführ
Morty: Roman Vencl
Bart: Jiří Horowitz
Kotníček Norton: Vladimír Třebický
Poslíček: Tomáš Derka
Taxikář: Radek Leszczynski
Agentka: Jitka Kovaříková

PREMIÉRA V MORAVSKÉM DIVADLE OLOMOUC V PÁTEK 15. DUBNA 2011

Ilustrační foto: Plakáty filmové produkce