Jak jsme vás již podrobně informovali, v pondělí 11. dubna začal v Divadle Hybernia boj o ženské role v chystaném muzikálu Quasimodo. I náš redakční tým se na místě přesvědčil, že inscenátoři budou mít z čeho vybírat. Castingu se totiž zúčastnilo téměř 70 hereček a zpěvaček! Česká Miss 2010 Jitka Válková a herečka Radka Pavlovčinová jsou nyní o krok blíž ke splnění svého snu, protože postoupily do druhého kola. Vše ale nasvědčuje tomu, že nejtěžší zkoušku mají obě brunetky teprve před sebou.

O roli krásné Esmeraldy budou totiž soupeřit s neméně talentovanými a muzikály protřelými konkurentkami Alžbětou Bartošovou, Markétou Procházkovou nebo Michaelou Doubravovou. S posledně jmenovanou se navíc Radka Pavlovčinová neutká na divadelních prknech poprvé. Obě se v přímém přenosu ucházely o ztvárnění Marianny v reality show Robin Hood – Cesta ke slávě. Do finálního kola castingu se probojovaly i hvězdy brněnské a plzeňské muzikálové scény Hana Holišová a Soňa Borková.
Naopak těšit se, že si zahrají v poutavém příběhu z prostředí romantické Paříže patnáctého století, mohou už nyní Kamila Nývltová, Lucie Molnárová a Zdenka Trvalcová. Zpěvačky se budou vzájemně alternovat v roli Lily.

Která z dvanáctky postupujících se nakonec stane Quasimodovou osudovou ženou a zazáří po boku Tomáše Trapla nebo Csongora Kassaie, se rozhodne 22. dubna 2011. Kromě ústřední dvojice – hrbatého zvoníka a krásné cikánky – si v muzikálu s podtitulem „Kdysi se pro lásku umíralo“ zahrají Jiří Korn, Ondřej Ruml, David Kraus, Roman Vojtek, Marian Vojtko a mnoho dalších. Celý děj se odehraje na sugestivní scéně a součástí efektní choreografie bude i akrobatické performance dua Dae Men. Slavnostní premiéra je plánována na magické datum 11. 11. 2011 v Divadle Hybernia.

Kompletní seznam postupujících do druhého kola konkurzu (v abecedním pořadí):

Role Esmeraldy (postupující):

Bartošová Alžběta
Borková Soňa
Doubravová Michaela
Holišová Hana
Korolová Ivana
Matušovová Viktoria
Pavlovčinová Radka
Procházková Markéta
Pumprlová Vendula
Šarközyová Dáša
Trvalcová Lenka
Válková Jitka

Role matky (postupující):

Hořínková Dita, Vermelho Gabriela

Role již získaly:

Lily:
Molnárová Lucie, Nývltová Kamila, Trvalcová Zdenka

Matka:
Radka Fišarová

Tvůrčí a inscenátorský tým:

Hudba: Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař
Libreto: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský SKUTR
Texty písní: Petr Kolečko
Režie: Martin Kukučka
Scéna: Artcore – Štěpán Kuklík, Maja Rašková
Kostýmy: Chatty – Radka Sirková a Anna Tušková
Choreografie: Jana Burkiewiczová
Projekce: Jindřich Trapl

Foto: Produkce muzikálu Quasimodo (snímky naší redakci laskavě poskytla Eva Albrechtová)

1) Jitka Válková v taneční části konkurzu pod vedením Daniela Biče
2) Radka Pavlovčinová
3) Radka Fišarová s Kamilou Nývltovou