Městské divadlo Brno již vydalo jednu z očekávaných muzikálových nahrávek. Na vánočním trhu se objevila Sněhurka a 7 trpaslíků, bláznivá hudební pohádka pro celou rodinu. Pobaví vás již komix uvnitř bookletu, kde se dozvíte, jak příběh o zvětšených trpaslících Stana Slováka, Jana Šotkovského a Petra Štěpána s hudbou Karla Cóna vlastně začal, stejně tak, jako prolog usínajícího tatínka. Na albu naleznete plných šestadvacet čísel, povětšinou hudebních, avšak proložených mluveným slovem, takže o ději bude mít dostatečnou představu i ten, kdo živou jevištní verzi neviděl. Křest nového CD proběhl během vánoční reprízy Sněhurky 26. prosince. Díky naší spolupráci s MdB již máme nahrávku k dispozici a tudíž se můžete těšit na její recenzi.
V hlavních rolích na nahrávce vystupují tito umělci:

Sněhurka: Radka Coufalová
Macecha: Milan Němec
Princ: Aleš Slanina
Tatínek, Myslivec: Petr Štěpán
Holčička: Hana Sapáková
Zrcadlo: Tereza Martinková, Karel Škarka
Prófa: Igor Ondříček
Rejpal: Dušan Vitázek
Kejchal: Jakub Uličník/Stano Slovák
Dřímal: Lukáš Vlček
Stydlín: Jakub Przebinda
Štístko: Michal Matěj
Šmudla: Vojtěch Blahota

Další aktualita se vztahuje k silvestrovskému programu Městského divadla, které plánuje na poslední den v roce hned dvě silvestrovská představení! Na hudební scéně to bude další repríza v říjnu odpremiérovaného vynikajícího muzikálu Mozart! z pera libretisty Michaela Kunzeho a hudebního skladatele Sylvestera Levaye (symbolicky tak zazní na Silvestra Sylvesterova hudba…), činoherní scéna pak nabídne slavnostní uvedení bláznivé komedie Francise Vebera Blbec k večeři. Po tomto představení bude následovat tradiční silvestrovská divadelní noc až do novoročních ranních hodin. Chybět nebude cimbálová muzika, orchestr MdB, diskotéka Jindry Eliáše, bohatý raut o několika chodech, půlnoční přípitek a řada dalších překvapení.

Leden v Městském divadle v Brně bude také ve znamení intenzivních zkoušek nového nastudování klasického amerického muzikálu Hello, Dolly!, který bude mít na Hudební scéně premiéru 6.února v režii Gustava Skály a v hudebním nastudování dirigentů Dana Kalouska a Jiřího Petrdlíka. Hudbu a texty písní tohoto nesmrtelného díla napsal americký skladatel Jerry Herman, který už měl za sebou úspěšnou premiéru muzikálu Milk and Honey, autorem libreta je Michael Steward. Příběh vychází z úspěšné hry Thorntona Wildera Dohazovačka, jejíž předlohou se zase stala Nestroyova fraška. Světovou premiéru měl muzikál „Hello, Dolly!“ 16. ledna 1964 v divadle St. James Theatre v New Yorku. Již během několika týdnů bylo více než jasné, že se stane triumfem nejen sezony, ale i jedním z hitů muzikálové tvorby vůbec. Od své premiéry byl hrán na Broadwayi nepřetržitě až do roku 1970. Dosáhl fantastického počtu 2 844 repríz a předčil tak neméně slavnou My Fair Lady o 127 repríz. Spolu se Šumařem na střeše se jednalo o nejúspěšnější muzikál tehdejší doby. Získal také 11 cen Tonny Awards, včetně hlavní za nejlepší muzikál. Jen v roce premiéry byla ústřední píseň nahrána ve 104 amerických a více než 40 zahraničních verzích.
Legendární příběh je vcelku jednoduchý. Jde vlastně o smutnou story jednoho postaršího starého mládence, Horáce Vandergeldera, který se rozhodl oženit – a to vlastně jen proto, aby už mu doma někdo pořádně uklidil. Nemá čas sám shánět vhodnou manželku, a tak si najme dohazovačku Dolly Leviovou, která si jej nakonec za jeho peníze vezme sama. Že Dolly díky kouzlu své osobnosti změní věčného mrzouta Vandergeldera v příjemného a galantního muže, je už všeobecně známo….

Aktuálně vám přinášíme kompletní obsazení muzikálu Hello, Dolly!, který bude především velkolepým návratem Aleny Antalové od mateřských povinností zpět na divadelní prkna.

Dolly Leviová: Alena Antalová / Ivana Vaňková
Horác Vandergelder: Igor Ondříček / Petr Štěpán
Ermengarda: Hana Kováříková / Marta Prokopová
Ambrosius Kemper: Radek Novotný / Robert Rozsochatecký
Kornelius Hackel, hlavní příručí: Jakub Przebinda / Aleš Slanina
Barnabáš Tucker, příručí: Vojtěch Blahuta / Alan Novotný
Irena Molloyová: Lenka Janíková / Ivana Skálová
Minnie: Mária Lalková / Tereza Martinková
Ernestina Moneyová: Zdena Herfortová / Květoslava Ondráková
Paní Roseová: Jiřina Prokšová
Rudolf, majordomus: Karel Janský
Strážník: Karel Mišurec / Zdeněk Bureš
Hlas soudce: Zdeněk Junák
a company

Foto:
1) Přebal CD Sněhurka a 7 trpaslíků
2) Tino Kratochvil – MdB, Sněhurka a 7 trpaslíků
3) Jef Kratochvil – MdB, Blbec k večeři
4) Snímek z archivu Aleny Antalové