SNY SE VRACÍ DO BRNA!
Díky společnému projektu Městského divadla v Brně a Moravského zemského muzea se po dvou letech vrátí do jihomoravské metropole dnes už kultovní muzikál autorské dvojice Zdenek Merta – Stanislav Moša Sny svatojánských nocí. Muzikálová féerie na motivy hry Williama Shakespeara byla již v roce 1991 oceněna Českým hudebním fondem jako nejlepší inscenace roku. Na repertoáru Městského divadla v Brně jsou „Sny“ už devatenáct let, ale několika desítek úspěšných repríz se dočkaly i na Křižíkově fontáně v Praze, v anglické a německé verzi pak slavily úspěch na zájezdech v mnoha evropských zemích, jako je Finsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko nebo Německo. Nyní zazní v neopakovatelné atmosféře romantického prostředí pod Petrovem na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea s Alešem Slaninou v roli Puka, Markétou Sedláčkovou, Radkou Coufalovou, Ivanou Skálovou, Igorem Ondříčkem, Robertem Jíchou, Lenkou Janíkovou a dalšími v termínech od 23. do 25. června vždy od 20.30 hodin. Zároveň bude na Biskupském dvoře letos uvedena i další inscenace MdB, romantická činohra Cyrano z Bergeracu.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MDB
Městské divadlo Brno v rámci mezinárodní přehlídky Divadelní svět pořádá v sobotu 19. června Den otevřených dveří. Svým návštěvníkům nabídne prohlídku technického zázemí Činoherní i Hudební scény, šaten umělců, skladů kostýmů, maskéren, zkušeben, baletních sálů.Trasa prohlídky povede z dvorany MdB do technického zázemí Hudební scény, na jeviště, do šaten a zázemí divadla. Odtud do zákulisí Činoherní scény (šatny, zkušebny, maskérna, rekvizitárna). Průvodci budou herci brněnského Městského divadla.
První prohlídka začne v 10.00 hodin, další skupiny budou umělci provádět v časovém intervalu cca 15 minut. Poslední prohlídka se uskuteční ve 13.00 hod.

DEN DĚTÍ VE DVORANĚ MDB
Rodiče s dětmi jsou zváni do Dvorany Městského divadla v Brně tuto sobotu 5. června, kde mohou od 13 hodin strávit příjemné odpoledne a oslavit tak dodatečně Mezinárodní den dětí. Pro děti jsou připraveny soutěžní hry o ceny, dětské atrakce a pohádkové bytosti. Společně s herci a zpěváky MdB si pak zazpívají písničky z muzikálu Sněhurka a 7 trpaslíků.
Každý malý účastník dostane nápoj, ovoce a zmrzlinu, pro dospělé je připraveno posezení na zahrádce s grilováním.

Foto: Jef Kratochvil a archiv MdB