MICHAEL KUNZE A SYLVESTER LEVAY NAVŠTÍVÍ MDB!

Veličiny světového muzikálu, německý textař, libretista a spisovatel Michael Kunze a hollywoodský hudební skladatel maďarského původu Sylvester Levay navštíví Městské divadlo Brno! Stane se tak během nedělní druhé premiéry jejich muzikálu Mozart!, který bude vůbec prvním titulem této slavné autorské dvojice, jenž zazní na české divadelní scéně.
Vzácná návštěva je také důvodem, proč MdB svolává na pondělní dopoledne 5. října mimořádnou tiskovou konferenci, na které budou oba hosté odpovídat na otázky novinářů. Náš tým bude samozřejmě přítomen a tudíž ani vy, naši čtenáři, nebudete ochuzeni o setkání s těmito světoznámými tvůrci.

VÁNOČNÍ HRA BETLÉM

U PŘÍLEŽITOSTI UVEDENÍ VÁNOČNÍ HRY BETLÉM, KTERÁ BUDE MÍT PREMIÉRU 31. ŘÍJNA 2009, HLEDÁ MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO CHLAPCE VE VĚKU 3 – 4 LET, JEHOŽ „TVÁŘ“ DIVADLO VYUŽIJE PRO PROPAGAČNÍ ÚČELY TÉTO INSCENACE. V PŘÍPADĚ ZÁJMU SE LZE DOSTAVIT KE KONKURZU 26. ZÁŘÍ OD 9 DO 11 HODIN NA RECEPCI DIVADLA.

Pastorála aneb Hry vánoční nastuduje Městské divadlo Brno ve světové premiéře jako svůj další autorský počin, pod nímž jsou podepsání dramaturgové Václav Cejpek, Jan Šotkovský a režisér Zdeněk Srba. Hudbou novou hru doplní Dalibor Štrunc. Inscenace má být jak poetickou, líbeznou oslavou vánočních svátků, tak zároveň zamyšlením se nad dnešním smyslem Vánoc, dílem které by dokázalo starým lidovým textům vdechnou nový, dnešní smysl a představit známý biblický příběh přitažlivě pro soudobého diváka.

Osoby a obsazení:

Josef: Ladislav Kolář
Marie: Mária Lalková
Anděl: Petr Štěpán
Čert, Maršál: Michal Isteník
Eva, Anna, Paní Salingerová: Eva Ventrubová
Adam, Pastýř Blinka, První Herodův sluha: Milan Němec
Herodes: Viktor Skála
Pastýř Ondráš, Jeremjáš, Ježíš, Druhý Herodův sluha: Lukáš Hejlík
Pastýř Chromáš, Báruk, Třetí Herodův sluha, Vilém: Alan Novotný
Pastýř Slovák, Sidkijáš, Čtvrtý Herodův sluha, Pan Festan: Stano Slovák
Kašpar, Rabín Mojžíš Ascher, Hospodský: Miloš Kročil
Melichar, Pan Blaskiewitz: Zdeněk Bureš
Baltazar, Pan Kerstorff: Karel Janský
Alžběta, Herodova žena, Paní Kerstoffová: Jana Musilová
Kovář: Petr Šmiřák

HUDEBNÍ SCÉNA SLAVÍ 5 LET

Před pěti lety se odehrála v Brně v Čechách nepříliš často vídaná kulturní a společenská událost – bylo k běžnému repertoárové provozu zprovozněno nové divadlo, Hudební scéna Městského divadla v Brně. Základní kámen nové budovy byl položen tehdejším ministrem kultury Pavlem Dostálem v listopadu 2001. A právě uplyne pět let od chvíle, kdy se na nové moderní scéně hrálo prvé představení, muzikál Hair (Vlasy) s premiérou 2. října, v režii Dodo Gombára. Nyní se, u příležitosti tohoto výročí, připravuje na 3. a 4. října Mozart, prvé uvedení slavného muzikálu Michaela Kunze a Sylvestera Levaye v České republice.
Ambicí Městského divadla Brno bylo od začátku představovat to nejlepší, co v současném hudebním divadle vzniká u nás i ve světě. Nové divadlo se 680 místy se stalo platformou pro současné hudební skladatele, scénáristy, libretisty i básníky, pro řadu známých režisérů. Z těch nejvýznamnějších jmenujme alespoň Stanislava Mošu, Milana Uhdeho, Petra Ulrycha, Zdenka Mertu, Daniela Fikejze, Gustava Skálu, Petra Gazdíka nebo Juraje Deáka. Během pěti let nastudovala Hudební scéna Městského divadla Brno celkem 29 inscenací, z toho deset světových a patnáct českých premiér. Celkem bylo uvedeno 884 repríz, které navštívil 550.471 divák. Ten, který se v říjnu stane návštěvníkem číslo 555 555, získá od cestovní kanceláře Čedok a Městského divadla Brno čtyřdenní zájezd do britské metropole pro dvě osoby. Divadlo na Lidické je pak garantem toho, že tomuto páru zajistí po tři večery návštěvu těch nejlepších divadelních představení v Londýně.

Foto: Plakát k české premiéře muzikálu Mozart! a Jef Kratochvil