Úterní ráno proběhlo v Divadle Kalich ve znamení první zkoušky nového muzikálu hudebního skladatele Ondřeje Soukupa a textařky Gábiny Osvaldové ROBIN HOOD. Dlouho očekávaný titul bude mít premiéru hned v úvodu příští divadelní sezony – symbolicky 1. září 2010.
Právě 22. června se sešel poprvé v divadle celý inscenátorský a herecký tým. Chyběl jen Vašek Noid Bárta, který je momentálně s partou motorkářů na dovolené v Maroku. Z titulních Robinů si proto musel režisér Ján Ďurovčík vystačit s Jánem Jackuliakem a vítězem televizního castingu Janem Křížem. Přitom posledně jmenovaný herec zažívá pořádný pracovní zápřah – už dnes dopoledne například odehraje v plzeňském Velkém divadle školní představení muzikálu Spamalot. Velkým překvapením je nakonec kompletní obsazení Robina Hooda, kde se uplatňuje značný počet mladých talentů z castingové show Cesta ke slávě. Krom hlavní dvojice Jan Kříž – Martina Bártová je to nejen avizovaná Radka Pavlovčinová coby Čarodějnice, ale také David Weingartner, jenž alternuje Kamila Střihavku v úloze Šerifa z Nottinghamu a Míša Doubravová, která se jistě výrazně uplatní v komediální postavě Komorné.

“Snažili jsme se, aby muzikál byl srozumitelný, odlehčený a i když je dost dramatický a mrtvolami se v tomto příběhu nešetří, myslím si, že to vyznění nebude takové, aby z něho diváci odcházeli jako když je někdo praští baseballovou pálkou po hlavě,” řekla Gabriela Osvaldová. Kostýmní výtvarník Roman Šolc dodal, že přestože vychází z historického rámce, ozvláštnil šaty účinkujících o některé současné materiály, jako je džínovina, kůže a koženka.
„Oficiálně zkoušet začínáme 12. července, jen Leona Machálková do přípravy naskočí o něco později, aby stihla alespoň krátkou dovolenou u své sestry v Kalábrii,“ vysvětlil novinářům tiskový mluvčí Divadla Kalich Jaroslav Panenka.

ROBIN HOOD

Hudba: Ondřej Soukup
Libreto a texty písní: Gabriela Osvaldová
Spolupráce na libretu: Miroslav Mirčev
Režie a choreografie: Ján Ďurovčík
Scéna: Martin Černý
Kostýmy: Roman Šolc

Osoby a obsazení
Robin z Loxley: Václav Noid Bárta, Ján Jackuliak, Jan Kříž
Lady Mariana: Lucia Šoralová, Nela Pocisková, Martina Bártová
Šerif z Nottinghamu: Kamil Střihavka, Martin Pošta, David Weingartner
Čarodějnice: Leona Machálková, Radka Pavlovčinová
Herne / Biskup z Nottinghamu: Petr Dopita, Petr Opava
Malý John: Jiří Zonyga, Lešek Semelka
Guy z Gisburnu / Král Richard Lví srdce: David Suchařípa, Zdeněk Podhůrský
Komorná: Betka Stanková, Michaela Doubravová
Asiat: Jan Karásek, Bedřich Lévi
Mnich Tuck: Henrich Šiška, Michal Pleskot
Skřet: Richard Tesařík, Petr Pečený

ČTĚTE I NADÁLE NÁŠ MAGAZÍN – NA PŘÍŠTÍ TÝDEN PRO VÁS PŘIPRAVUJEME ROZHOVOR S VÍTĚZI TV CASTINGU JANEM KŘÍŽEM A MARTINOU BÁRTOVOU.

Foto:
1) TV Prima – Ondřej Soukup, Gabriela Osvaldová, Michal Kocourek a Ján Ďurovčík
2) Josef Hrubý – vítězové show Cesta ke slávě Jan Kříž a Martina Bártová