Muzikáloví fanoušci mohou doplnit své soukromé fonotéky o další titul, horkou novinku Divadla Kalich, Robina Hooda z autorské dílny hudebního skladatele Ondřeje Soukupa a textařky Gábiny Osvaldové. Přestože se nové album prodávalo již v den premiéry 1. září, pokřtěno bylo o šestnáct dní později. Páteční podvečer se rovněž odehrál ve znamení oficiální premiéry poslední alternace ústřední dvojice, Nely Pociskové a Jána Jackuliaka, který se zranil během zkoušek a do představení “naskočil” později.

Na jevišti Divadla Kalich se tentokrát sešly všechny představitelky úlohy Lady Marianny, tedy Lucia Šoralová, Nela Pocisková a Martina Bártová a přímo ve scenérii Sherwoodského lesa CD s výběrem devatenácti písní z muzikálu slavnostně pokřtily. Samozřejmě nechyběli ani ostatní účinkující, autorské duo Soukup – Osvaldová a ředitel a producent divadla Michal Kocourek, který si nový projekt velmi pochvaloval:
„Kritika nešetří nadšením a skoro po každém představení tu diváci tleskají vestoje. Co víc si přát,“ shrnuje první týdny uvádění muzikálu Robin Hood Kocourek.

Na albu se střídá většina účinkujících muzikálu Robin Hood, takže se můžete těšit na hlas Leony Machálkové, Václava Noida Bárty, Kamila Střihavky, Lucii Šoralové, Jana Kříže, Jiřího Zonygy, Martina Pošty, Jána Jackuliaka, Nely Pociskové, Richarda Tesaříka, Martiny Bártové, Petra Opavy, Michaely Doubravové, Michala Pleskota, Bedřicha Léviho, Radky Pavlovčinové, Petra Pečeného a company. Natáčelo se ve studiu EVOO pod producentským dohledem Ondřeje Soukupa. Jedním z hudebních hostů byl i Angličan Sean Barry, hráč na vzácnou keltskou harfu. O flétny, píšťaly, šalmaj a cistru se postaral představitel Herna a Malého Johna Petr Opava. Nejvíce prostoru dostal Václav Noid Bárta, který nazpíval hned čtyři písně titulního hrdiny.

Tracklist CD Robin Hood:
1. Slova jsou jako kameny – Petr Opava
2. Bla, bla a tak dál – Jan Kříž
3. Pravda je vřed – Leona Machálková, Martin Pošta
4. Co čekáš, slzy štěstí? – Martina Bártová, Václav Noid Bárta
5. Hu ha – Ján Jackuliak, Bedřich Lévi, Petr Opava, company
6. Jsem tichý jak myška – Michal Pleskot
7. Smeť prach – Ján Jackuliak, company
8. Ten javor – Lucia Šoralová
9. Bůh ochraňuj krále – Kamil Střihavka, company
10. Mary a Ann – Václav Noid Bárta
11. Až se zblázním – Nela Pocisková, Jan Kříž
12. Nebudu s vámi jíst a pít – Kamil Střihavka, Martina Bártová
13. Tanec čarodějnice
14. Lístky čaje – Bedřich Lévi, Michaela Doubravová
15. Kdopak je rytíř – Jiří Zonyga, sbor
16. Pomsta bude sladká – Radka Pavlovčinová
17. Poprat se s tmou – Václav Noid Bárta
18. Skřeti – Petr Pečený, Richard Tesařík
19. Až se zblázním (radio verze) – Lucia Šoralová, Václav Noid Bárta

Foto: Divadlo Kalich
Za laskavé poskytnutí snímků děkujeme Jaroslavu Panenkovi.