Jeden z nejočekávanějších muzikálových počinů tohoto roku poodhalil roušku svého tajemství a my jsme tak na tiskové konferenci k muzikálu Robin Hood mohli konečně zhlédnout téměř úplné obsazení a vyslechnout sherwoodskou ochutnávku melodií Ondřeje Soukupa.
A nutno přiznat, že je nač se těšit. Koneckonců, duo Soukup – Osvaldová jistě patří mezi tu kvalitnější část autorských dvojic českého muzikálového nebe. Při poslechu písně „Ten Javor,“ která zazněla z úst hlavní představitelky Mariany Lucie Šoralové, jsem sice v první chvíli zaslechla jasné tóny Johanky z Arku, ale zase na druhou stranu nutno podotknout, že i Johanka patří hudebně a textově mezi českou muzikálovou elitu. A pokud se k tomu všemu přičte režie a choreografie muzikálového matadora Jána Ďurovčíka, kostýmy našeho předního návrháře Romana Šolce a scéna výtvarníka Martina Černého, je zcela jasné, že producent Divadla Kalich Michal Kocourek nechtěl evidentně nic ponechat náhodě.

Na svoji první tiskovou konferenci se dostavili i finalisté castingové show TV Prima a Divadla Kalich Robin Hood – Cesta ke slávě. Posledních 5 Robinů a 5 Marian nadšeně aplaudovalo svým kolegům na jevišti a s největší pravděpodobností si představovali jaké to bude, až budou moci stát na stejném místě. Na svoji příležitost si však počkají minimálně do velkého finále, které se uskuteční 23. května. Zanedlouho už ale jako vůbec první představí divákům pilotní singl s názvem „Až se zblázním“, který bude součástí jejich finálového soutěžního klání.
Nejzajímavějším bodem programu pak bylo samotné odtajnění představitelů hlavních rolí. Kromě známých jmen účinkujících na prknech tohoto divadla můžeme v obsazení zahlédnout i první „nové vlaštovky.“ Například v roli Mariany se vedle Lucie Šoralové poprvé představí českému publiku i slovenská herečka Nela Pocisková. Ta v současné době září na tanečních prknech slovenské obdoby Let´s dance a v seriálu Ordinácia v ružovej záhrade.

Nicméně i některá zvučná jména v obsazení určitě potěší. Leona Machálková, která se představí jako Čarodějnice, se na svoji první negativní roli velmi těší. A jak sama řekla, má ve svém životě z čeho čerpat, tak, aby její postava byla dostatečně věrohodná. Proti ní však jako charismatický, legendou ověnčený Robin Hood, vystoupí Václav Noid Bárta a jak jsem Vaška pozorovala v muzikálu Carmen, dá se předpokládat, že Robin v jeho podání bude „pěknej tvrďák,“ což rozhodně nebude na škodu.

Na závěr pro vás mám pozitivní novinku. Vstupenky jsou již oficiálně v předprodeji, tudíž se můžete směle vrhnout do rezervace lístků, abyste tento muzikálový bonbónek mohli ochutnat hned po jeho rozbalení na slavnostní premiéře dne 1. září 2010 v Divadle Kalich.
Přeji dobrou chuť!

Muzikál ROBIN HOOD
Libreto a texty písní: Gabriela Osvaldová
Hudba: Ondřej Soukup
Režie a choreografie: Ján Ďurovčík
Scéna: Marin Černý
Kostýmy: Roman Šolc
Producent, ředitel divadla Kalich: Michal Kocourek

Osoby a obsazení:
Robin z Loxley: Václav Noid Bárta, Ján Jackuliak a vítěz castingové show
Lady Mariana: Lucia Šoralová, Nela Pocisková a vítězka castingové show
Šerif z Nottinghamu: Kamil Střihavka, Martin Pošta
Čarodějnice: Leona Machálková, Jana Fabiánová
Herne/Biskup z Nottinghamu: Petr Dopita, Petr Opava
Malý John: Jiří Zonyga
Guy z Gisburnu / Král Richard Lví srdce: David Suchařípa, Zdeněk Podhůrský
Komorná: Alžběta Stanková, Jana Fabiánová
Asiat: Jan Karásek, Bedřich Levy
Mnich Tuck: Henrich Šiška, Michal Pleskot

Foto: Produkce Divadla Kalich
Snímky, kostýmní návrhy Romana Šolce a fotografii modelu scénografie Martina Černého naší redakci laskavě poskytl Jaroslav Panenka, tiskový mluvčí Divadla Kalich.

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal