Muzikáloví příznivci už netrpělivě vyhlíží začátek nové divadelní sezony také v Plzni, když tu předcházející ukončila koronavirová epidemie už 10. března. A dočkají se už tento pátek, kdy v 17 hodin proběhne slavnostní vernisáž výstavy s názvem JSME MUZIKÁL! 70. O dvě hodiny později pak zazní obnovená premiéra muzikálu superlativů Elisabeth.

K letošnímu výročí 70 let od uvedení prvního muzikálu v Plzni připravilo DJKT kromě tří koncertů také speciální výstavu ve foyer Nové scény, která návštěvníkům pomocí fotografií, kostýmů, rekvizit i dalších autentických materiálů přiblíží nejvýznamnější umělecké počiny a osobnosti, spjaté s plzeňským muzikálem v uplynulých desetiletích. Přijďte si připomenout své zážitky z představení muzikálového souboru nebo se dozvědět více o jeho historii. Výstava bude zahájena 21. srpna 2020 v 17.00 slavnostní vernisáží, spojenou s krátkým vystoupením členů muzikálového souboru, a navštívit ji můžete zdarma vždy hodinu před představením až do konce roku 2020.

V pátek a sobotu se pak mohou diváci těšit hned na tři reprízy celosvětově úspěšného „vídeňského“ muzikálu Michaela Kunzeho a Sylvestera Levaye Elisabeth. Obvykle nesehnatelné vstupenky jsou na všechny tři srpnové termíny ještě k dispozici. Dílo představuje životní osudy císařovny Alžběty, zvané Sisi, v nichž se prolínala láska, nenávist, radost i smrt. Romantický a zároveň tragický příběh nekonformní manželky císaře Františka Josefa I. na konzervativním vídeňském dvoře se odehrává na pozadí dramatických událostí upadajícího mocnářství. Celozpívaný muzikál provází naprosto strhující hudební čísla.

 

Obsazení v pátek 21. srpna od 19 hodin:

 

Dirigent: Pavel Kantořík

Elisabeth: SOŇA HANZLÍČKOVÁ BORKOVÁ
Luigi Lucheni, Elisabethin vrah: MARTIN HOLEC
Smrt, Elisabethin milenec: JAN KŘÍŽ
Císař Franz Josef, manžel Elisabeth: JOZEF HRUŠKOCI
Arcivévodkyně Sofie, tchýně Elisabeth: RENÁTA PODLIPSKÁ
Arcivévoda Rudolf, syn Elisabeth: PAVEL KLIMENDA
Arcivévoda Rudolf, syn Elisabeth jako dítě: JAKUB EKSTEIN
Vévoda Max Bavorský, otec Elisabeth: ROMAN KREBS
Vévodkyně Ludovika, matka Elisabeth / Madam Wolf: STANISLAVA TOPINKOVÁ FOŘTOVÁ

Elisabeth, foto: Martina Root