Hned tři derniéry naplánoval soubor muzikálu a operety na druhou polovinu letošního prosince. V sobotu 18.12. se s diváky rozloučí superúspěšná inscenace světoznámého muzikálu Chicago, která vynesla Cenu Thálie Zuzaně Kolářové – Krištofové, hned o den později nezadržitelně vstoupí do historie americký muzikál Sliby – chyby a v úterý 28. prosince budou mít zájemci poslední příležitost k návštěvě české hudební komedie Dáma na kolejích.

Chicago se hraje v plzeňském Komorním divadle před zaplněným hledištěm už plné tři roky a patří k nejlepším inscenacím muzikálového a operetního souboru v posledním desetiletí. Divadelní kritik Josef Herman o inscenaci mimo jiné napsal:
„Je skoro s podivem, že se proslavený muzikál Johna Kandera a Freda Ebba Chicago u nás hraje teprve podruhé. Parádní hudba, retro, černý humor, groteska, k tomu vraždy, podvody, podplácení, boj o publicitu, samé muzikálové pokroutky. Na podzim 2002 se jeho uvedení stalo labutí písní pozoruhodné éry Ladislava Županiče v Hudebním divadle v Karlíně (…). Plzeňská inscenace Chicaga v režii Romana Meluzína té karlínské dala rozhodně flek. Vytáhla z rukávu čtyři esa, bez nichž se tahle hra nedá vyhrát: především se v Plzni sešla skupina nejen lepých, ale také pohybově a pěvecky perfektních žen v čele se Zuzanou Krištofovou jako Velmou Kellyovou a Michaelou Badinkovou v roli Roxie Hartové, dvou ústředních postav ze skupiny vražedkyň, které s pomocí všehoschopného advokáta Billyho Flynna přimějí porotu k osvobozujícímu rozsudku. K nim Kristina Kloubková (Annie), Kateřina Šildová (Liz), Betka Stanková (Mona), Veronika Veselá (June) a Saša Malínská (Hunyaková), všechny v provokativním černém sexy negližé a síťovaných punčochách, přitom každá jiná, každá originální a svá…“ (DIVADELNÍ NOVINY roč. 17, č. 2)

V hlavních rolích 18. prosince 2010:
Velma Kellyová: Soňa Borková
Roxie Hartová: Kateřina Šildová
Billy Flynn: Bronislav Kotiš
Máma Mortonová: Stanislava Topinková Fořtová
Amos Hart: Petr Kukla
Orchestr řídí dirigent Pavel Kantořík

Muzikál Sliby chyby zaznívá v Plzni od září 2009 a v titulní úloze Chucka Bellocka vystupuje Jan Kaštovský. Po premiéře jsme o díle napsali:
„Dílo je spíš klasickou hudební komedií, než plnokrevným muzikálem a hodí se lépe pro činoherní soubory. Jeho nejsilnější stránkou je samotný námět. Režisér Martin Pacek rozehrál muzikálovou podívanou tentokrát v komornějším hávu, což titulu prospělo. Určitou výjimku tvoří několik sborových scén, jako například kýčovitý vánoční večírek, stylizované výstupy sekretářky Olsonové a Marge MacDougallové nebo vtipně vystavěné hudební a taneční scénky skupinky vykutálených ředitelů. Právě ve zmíněných výstupech se také Martin Pacek nejvýrazněji uplatnil jako choreograf. Výborným partnerem mu v realizaci inscenačního záměru byl scénograf Ivo Žídek, který důvtipně vykouzlit takřka ideální a realistický obraz kanceláří, útulného baru i zmíněného nevelkého bytu, který se vlastně postupem děje proměňuje v soukromý hodinový hotel s kuriózní platbou – příslibem služebního postupu…“ (Vítězslav Sladký, Plzeňský deník 6. října 2009)

V hlavních rolích 19. prosince 2009:
Chuck Bellock: Jan Kaštovský
Fran Kubeliková: Soňa Borková
J.D. Sheldrake: Bronislav Kotiš
Dr. Dreyfus: Jaroslav Someš
Dobitch: Roman Krebs
Orchestr řídí dirigent Jiří Petrdlík

Scénáře Vratislava Blažka, autora legendárního muzikálu Starci na chmelu, byly vždy pozoruhodně nadčasové. Na pozadí doby vznikaly příběhy, které mají v sobě zajímavý přesah i do dnešního světa a moderní doby. Nové nastudování známého muzikálu Dáma na kolejích je příležitostí k zamyšlení nad otázkou, po čem ve svých životech toužíme nejvíc. Marie a Václav jsou jako každý jiný pár. Jejich život utíká mezi prací a povinnostmi. Už dávno jejich láska není, co to bývalo. I když má Marie právě dnes narozeniny, je to pro ni den jako každý jiný. Pracuje jako řidička tramvaje, vozí lidi pořád stejnou cestou dokola, ale při tom sama touží po změně. Celodenní kolotoč – děti, nákupy a starost o domácnost, k tomu ještě práce. Situace se však rychle změní. Marii se zdá, že ze své tramvaje zahlédne manžela Václava, který objímá elegantní blondýnku. Do jejího světa vstupuje Taxikář – tajemný rádce a našeptavač, který v Marii rafinovaně probudí odhodlání vyjet mimo koleje svého dosavadního života a splnit si svá tajná přání. A Marie je ženská, která se jen tak snadno nevzdá. Ale co když je to všechno jenom sen?

V hlavních rolích 28. prosince 2010:
Marie Kučerová: Marika Procházková
Václav Kučera: Radek Štědronský Shejbal
Kateřina Wimrová: Lucie Zvoníková
Bedřich Wimr: Radim Schwab
Revizor Marek: Roman Krebs
Taxikář Štorkán: Jiří Untermüller
Orchestr řídí dirigent Pavel Kantořík

Foto: Pavel Křivánek

Další informace o inscenacích DJKT Plzeň a kontakt na prodejce vstupenek naleznete zde:
DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň