Ghost Broadway Poster, repro redakce

V netradičním termínu 23. prosince odpremiéruje Městské divadlo v Mostě muzikál superlativů s názvem Duch. U nás jej uvedla jen muzikálová divadla v Brně a Plzni. Režíruje Roman Meluzín v překladu Adama Nováka.

Muzikál Duch (Ghost) autorské trojice Bruce Joel Rubin, Dave Stewart, Glen Ballard měl světovou premiéru v Manchester Opera House na jaře roku 2011. Následně se hrál na West Endu i Broadwayi. Legendární příběh o neomezené síle lásky je známý ze slavného filmového zpracování Jerryho Zuckera z roku 1990. Patrick Swayze a Demi Mooreová v hlavních rolích tenkrát okouzlili diváky pohádkovým vyprávěním o tom, jak skutečná láska může překonat i samotnou smrt. Sam a Molly jsou šťastný pár, jenže Sam je jedné noci zavražděn. Jeho duch ovšem zůstává na zemi, protože nenalezne klid, dokud svou nespravedlivou smrt neobjasní. Příběh kombinuje romantickou zápletku s detektivním případem, v němž postupně vychází najevo, že za Samovou smrtí stojí jeho kolega z banky. Samův duch prostřednictvím praštěné šarlatánky Mae s Molly komunikuje a snaží se ji chránit. 

Muzikálová verze zachovává původní syžet, který umně kombinuje milostný příběh s komediálními a dramatickými prvky. Zároveň posouvá hranice inscenování používáním nejmodernějších technologií, které na jevišti umožní prolínání skutečného a nadpozemského světa.

Inscenační tým:

Překlad a české texty: Adam Novák

Režie: Roman Meluzín
Scéna: Daniel Dvořák
Kostýmy: Veronika Watzková
Aranžmá, hudební nastudování a korepetice: František Krtička
Choreografie: Jan Veselý
Dramaturgie: Michal Pětík
Projekce: Martin Studecký


Osoby a obsazení: 


SAM WHEAT
Martin HUBEŇÁK

MOLLY JENSENOVÁ
KarolínaHERZINOVÁ

ODA MAE BROWNOVÁ 
KateřinaHERČÍKOVÁ

CARL BRUNER
TadeášHOREHLEĎ

DUCH Z METRA / ORLANDO JONES / Company Ján BURDA

WILLIE LOPEZ / Company
Vít HERZINA

CLARA / ORTISHA JONESOVÁ / PRVNÍ JEPTIŠKA/ Company
Eliška MATZKEOVÁ

LOUISE / POLICISTKA WALLACEOVÁ/ Company
Michaela KRAUSOVÁ

PANÍ SANTIAGOVÁ / BANKOVNÍ ÚŘEDNICE / DRUHÁ JEPTIŠKA / Company
Veronika TÝCOVÁ

NEMOCNIČNÍ DUCH / LIONEL FERGUSON / Company
Jakub DOSTÁL