Muzikálový soubor DJKT Plzeň uvede jako druhý v Čechách muzikál Duch (Ghost) autorské trojice Bruce Joel Rubin, Dave Stewart, Glen Ballard, který měl světovou premiéru v Manchester Opera House na jaře roku 2011. Následně se hrál na West Endu i Broadwayi. Českou premiéru si odbyl v roce 2014 v Městském divadle Brno.

V Plzni bude Ducha režírovat šéf muzikálového souboru Lumír Olšovský a o choreografie se postará prestižní Simon Eichenberger, držitel Německé muzikálové ceny za nejlepší choreografie v letech 2015 a 2017. Chcete-li se stát součástí úspěšného mezinárodního týmu, přihlaste se do konkursu!

Legendární příběh o neomezené síle lásky je známý ze slavného filmového zpracování Jerryho Zuckera z roku 1990. Patrick Swayze a Demi Mooreová v hlavních rolích tenkrát okouzlili diváky pohádkovým vyprávěním o tom, jak skutečná láska může překonat i samotnou smrt. Sam a Molly jsou šťastný pár, jenže Sam je jedné noci zavražděn. Jeho duch ovšem zůstává na zemi, protože nenalezne klid, dokud svou nespravedlivou smrt neobjasní. Příběh kombinuje romantickou zápletku s detektivním případem, v němž postupně vychází najevo, že za Samovou smrtí stojí jeho kolega z banky. Samův duch prostřednictvím praštěné šarlatánky Mae s Molly komunikuje a snaží se ji chránit. Ve filmu Mae hrála Whoopi Goldbergová a na rozdíl od hlavních protagonistů proměnila nominaci na Oscara v zisk této populární ceny. Oscara získal film i za scénář.

Muzikálová verze zachovává původní syžet, který umně kombinuje milostný příběh s komediálními a dramatickými prvky. Zároveň posouvá hranice inscenování používáním nejmodernějších technologií, které na jevišti umožní prolínání skutečného a nadpozemského světa.