Výročními představeními se to v poslední době jen hemží. Už stou reprízu oslavili na scéně Divadla Broadway tvůrci a herci muzikálu Mona Lisa spolu s diváky a novináři ve čtvrtek 1. října.
Romantický příběh tajemné ženy se záhadným úsměvem se poprvé objevil na prknech pražské Broadwaye 4. března 2009 a po půlroce dosáhl zmíněného kulatého jubilea.
Vedle stálic našeho populárního nebe Moniky Absolonové, Petra Koláře, Dashy, Josefa Vojtka, známých muzikálových herců Tomáše Trapla, Mariána Vojtka, Tomáše Savky, Zdenky Trvalcové či nových posil Divadla Broadway Hany Zagorové a Heleny Vondráčkové, znamenala Mona Lisa návrat na českou scénu také pro Martu Jandovou, dceru známého rockera Petra Jandy. Ta dosud působila především v Německu, kde hrála a stále hraje se skupinou Die Happy. Její popularita v současnosti stoupá nejen díky hned dvěma rolím v jubilujícím muzikálu, ale také zásluhou mediálně věčně přetřásaného pořadu Česko-Slovenská SuperStar, v jehož porotě vedle Ondřeje Hejmy, Dariny Rolincové a Pala Habery zasedla.
A právě Marta Jandová usedla v čele hvězdné poroty, která za kolektiv muzikálu Mona Lisa vyhlásila na počest oslav sté reprízy novinářskou soutěž o SuperStar muzikálu. Chtěla ocenit vedle zpěvu především odvahu a smysl pro humor. Bohužel se ukázalo, že zpívat se novinářům moc nechce a přihlásili se symbolicky jen tři zástupci třetí velmoci – dvě novinářky a jeden novinář. Společně se utkali o luxusní výhru – 4denní zájezd do historického Říma.
Po heroických výkonech, které předvedli Roman Janouch a Saša Šeflová, si nakonec hlavní cenu odnesla Gabriela Wolfová.

Jak uvádí tisková mluvčí produkce Martina Jandová, během uvádění Mony Lisy se změnil život i celé řadě jeho protagonistů – Monika Absolonová se čerstvě zamilovala, Petr Kolář čeká druhého potomka a Josef Vojtek si nedávno zahrál před neuvěřitelným počtem fanoušků – koncert Kabátů navštívilo 65 tisíc lidí.
I samotná Mona Lisa, kterou s hvězdným obsazením nastudoval režisér Libor Vaculík, si dělá radost. Získala totiž ocenění Zlatá deska a už pomalu, ale jistě, sahá k Platinové.
U příležitosti premiéry bylo totiž vydáno CD s největšími hity z muzikálu Mona Lisa, původního českého díla na hudbu Bohouše Josefa a Michala Davida s texty Lou Fanánka Hagena.

Už po sté se tedy diváci setkali s příběhem tajemné ženy z obrazu, který se bude hrát v Divadle Broadway už jen do 8. 12. 2009. Od 11. 12. 2009 jej vystřídá stále úspěšná Kleopatra a následně po ní od 26. 1. 2010 muzikál Angelika. Na repertoáru zůstává samozřejmě i úspěšná hudební komedie Adéla ještě nevečeřela. Od dubna se na prknech Broadwaye bude objevovat nové dílo, na kterém v tuto chvíli pilně pracuje Michal David. Ohlašovaná velká hudební parodie ponese název Je třeba zabít Davida.

Foto: Produkce Divadla Broadway