Už dnes se v Městském divadle v Mostě dozvíte, zda místní krasavice nosí kalhotky, tanga nebo chodí naostro. Určitým vodítkem může být, že děj světové premiéry muzikálu MADONY BEZ KALHOTEK je situován do 80. let 20. století. Muzikálová komedie má podtitul „V rytmu disco hudby na věčné časy a nikdy jinak!“ a slibuje celou řadu novinek: Premiérové herecké setkání otce a syna Rousových, premiérový autorský počin Phillipa W.Vogla a především světovou premiéru nového českého muzikálu – to vše poprvé na Velké scéně Městského divadla v Mostě v pátek 2.října.

Jak uvádí dramaturg Michal Pětík, Madony bez kalhotek jsou původním českým muzikálem, který přímo pro mostecké divadlo napsal kdysi známý místní dýdžej Filip W. Vogl.
Srozumitelný příběh publikum zavede do první poloviny osmdesátých let, kde budeme sledovat osud dýdžeje Filipa, takový, jakých bylo v té době mnoho.Uvidíme tehdejší život se všemi jeho krásami, strastmi i absurditami. Ve Filipově příběhu se prolíná láska, naivita mládí a humor, ale také podrazáctví, udavačství, osamocenost a touha po svobodě.

Madony bez kalhotek nejsou určeny jen pro mladé lidi, ale chtějí oslovit také starší generaci, která tuto dobu autenticky zažila. Mladý inscenační tým kolem režiséra Nikolaje Peneva (který se v Mostě uvedl úspěšnou komedií Paní ministrová) co nejvíce využívá uměleckých a technických možností mosteckého divadla, tedy pohyb malé i velké točny, světelné efekty, energické choreografie či projekce na velká plátna. V muzikálu vedle původních písní, jejichž autorem je ředitel teplické konzervatoře Milan Kubík, zazní také tehdejší světové hity, například od Stinga, Mika Oldfielda, George Michaela, Europe nebo Eurythmics. Celou show bude doprovázet živá kapela umístěná přímo na jevišti.

Režisér mosteckých Madon Nikolaj Penev se narodil v roce 1974 ve městě Shumen nedaleko Varny. Na Sofijské univerzitě vystudoval bohemistiku a v roce 2002 byl přijat na DAMU. Hrál v několika divadelních inscenacích jak v Sofii, tak v Praze (Švandovo divadlo, DISK). Objevil se také ve filmu, například v Menzelově snímku Obsluhoval jsem anglického krále nebo v Hřebejkově Krásce v nesnázích. Pro Divadlo Sfumato v Sofii získal diplom Mezinárodní akademie umění v Paříži 1999. V roce 2005 také obdržel cenu za režii Havlovy hry Vernisáž. Ve stejném roce pak dostal Cenu polských hereckých asociací ve Varšavě. Jsou tomu asi dva měsíce, co si přivezl další ocenění z německého Berlína.

V hlavní roli se objeví Lukáš Rous spolu se svým otcem Danielem Rousem. V dalších rolích uvidíte například Martinu Šimíčkovou, Jiřího Krause nebo Jakuba Dostála. Premiéra muzikálu Madony bez kalhotek je připravena na 2.října 09 od 19.30 hodin, reprízy na 7. a 22.října od 19.00 hodin.

Foto: L.Prošek, Městské divadlo Most