Mezi muzikálovou veřejnost pronikla informace, že by se nemusela v obsazení titulní role nového muzikálu Mona Lisa na jevišti Divadla Broadway objevit Iveta Pomeje Bartošová. Ta přitom již nazpívala promo radiohit “Jako Fénix” a měla se stát hlavní mediální tváří projektu. Právě tato role byla spojována s jejím návratem mezi českou elitu pop-music a často se dokonce hovořilo o jakémsi virtuálním souboji mezi Lucií Bílou jako Carmen a Monou Lisou Ivety Bartošové.
Iveta Bartošová údajně zatím nemá podepsanou smlouvu a spekuluje se o neúměrně vysokých finančních nárocích ze strany zpěvačky poté, co stoupla po vyhlášení ankety Český slavík její popularita. Sama v jednom rozhovoru prohlásila, že není ještě jisté, zda se v muzikálu Mona Lisa objeví.
V dlouho připravovaném projektu se měla o hlavní roli dělit v alternacích s Monikou Absolonovou a Dashou. Nyní do hry vstupuje i jméno dcery Petra Jandy Marty, která původně měla vystupovat v menší úloze sestry Mony Lisy. Marta Jandová zatím zpívá v německé skupině Die Happy Ralpha Reikera a v Čechách vystupovala spíše sporadicky.
Premiéru nového titulu plánuje produkce na 4.březen příštího roku. Dílo bude muzikálovou prvotinou skladatele Bohouše Josefa, texty volně na motivy románu Dietera Sinna napsal Lou Fanánek Hagen, autorem scénáře je Libor Vaculík, který bude zároveň Monu Lisu režírovat.

AKTUALIZOVÁNO 20.12.: Podle posledního sdělení produkce Iveta Bartošová nakonec smlouvu podepsala a je tedy velmi pravděpodobné, že se nakonec v muzikálu objeví.

Foto: Produkce muzikálu Mona Lisa /tisková konference/