To, o čem se v muzikálových kuolárech šeptá už delší dobu, se dnes stalo skutečností – projekt muzikálu Mona Lisa definitivně opouští Iveta Pomeje Bartošová! Informovaly o tom některé zpravodajské servery.
Iveta Bartošová přitom byla mediální tváří celého náročného divadelního projektu a její učinkování nejen potvrzovaly reklamní spoty a billboardy, ale také již nazpívaná radioverze ústředního promo hitu “Jako fénix”. Premiéra Mony Lisy je plánované už na 4.března. Útěku Bartošové z projektu údajně předcházela roztržka s režisérem Liborem Vaculíkem, který je znám svou přísností k účinkujícím. Bartošová údajně tři týdny před premiérou neuměla text a nezvládala ani choreografii. Jak uvedla produkční Divadla Broadway, zpěvačka nastoupila do zkoušek prakticky až v lednu, v loňském roce se zúčastnila jenom třech, přestože probíhají již od listopadu. V prosinci chyběla kvůli pracovním povinnostem, v lednu pak z důvodu dovolené a nespecifikovaných zdravotních problémů. Po dnešní výměně názorů s režisérem a choreografem Vaculíkem se prý psychicky zhroutila. Právě vystupování v titulní roli Mony Lisy přitom bylo jedním z hlavních pilířů jejího comebacku. Produkci Divadla Broadway už dříve provokovala prohlášením o snaze co nejdříve otěhotnět, přestože se smluvně zavázala odehrát určitý počet představení. Nelze se tedy divit, že s jejím neprofesionálním přístupem divadlo ztratilo trpělivost.
Zda se o hlavní roli připravovaného muzikálu podělí pouze Monika Absolonová a Dasha, nebo producenti budou hledat ještě třetí tvář, není dnes zatím jasné. Delší dobu se však v této souvislosti spekuluje o Martě Jandové nebo skvělé muzikálové herečce a zpěvačce Lucii Šoralové. Situaci budeme samozřejmě sledovat.

Ilustrační foto: Produkce Divadla Broadway